Zahraničí

Sešleme na Británii radioaktivní tsunami, zůstane tam jen poušť, vyhrožují Rusové

Sešleme na Británii radioaktivní tsunami, zůstane tam jen poušť, vyhrožují Rusové
Ilustrační obrázek | Zdroj: TV Nova

Děsivé propagandistické záběry ukázala ruská státní televize Rossija 1. Rusko je podle ní schopné jedinou atomovou bombou spláchnout celou Velkou Británii radioaktivní vlnou tsunami. Použilo by k tomu raketu Poseidon.

Ruská propaganda již dříve vyhrožovala, že má tak silný jaderný arsenál, že jediná raketa dokáže vymazat Velkou Británii z mapy světa. Teď přichází státní televizní kanál Rossija 1 s dalším zastrašováním západní mocnosti.

Podvodní nukleární raketa Poseidon by údajně při zásahu moře blízko Britských ostrovů způsobila tak velkou radioaktivní vlnu tsunami, že by zaplavila celou Velkou Británii. Ve svém nejvyšším bodě by prý dosahovala 500 metrů.

Související obsah

​Putinův "hlavní propagandista" Dmitrij Kiseljov ve vysílání řekl, že voda, která by zaplavila Británii, bude obsahovat vysoké dávky radiace a z toho, co po ostrovech zbude, se stane radioaktivní poušť.

Kiseljov už dříve vyhrožoval Británii atomovým útokem. "Proč vyhrožují obrovskému Rusku jadernými zbraněmi, když je to jen malý ostrov? Ostrov tak malý, že stačí jedna raketa Sarmat, aby ho jednou provždy potopila," řekl podle deníku The Mirror.

Související obsah

​Putinův režim vyhrožuje Velké Británii nukleární válkou od chvíle, kdy údajně britský premiér Boris Johnson prohlásil, že sešle na Rusko atomové bomby i bez povolení svých světových spojenců. Johnsonova kancelář to označila za nesmysl. "Další příklad dezinformace, kterou šíří Kreml," zaznělo podle Sky News z Downing Street.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz