Zahraničí

Obec nechala povalit desítky náhrobků. Pozůstalí je musí opravit na vlastní náklady

Obec nechala povalit desítky náhrobků. Pozůstalí je musí opravit na vlastní náklady
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Prý kvůli bezpečnosti nechalo anglické město strhnout náhrobky na tamním hřbitově. Lidem, kteří přišli uctít své zemřelé příbuzné, tak zůstaly jen oči pro pláč.

Smutek a hněv. Tak by se daly popsat pocity obyvatel asi 50tisícového Weymouthu v anglickém Dorsetu. Tamní městská rada totiž nechala na hřbitově povalit některé náhrobní kameny. Na případ upozornil portál DorsetEcho.

"Je to velice smutné a jsem dost překvapená, mohli nám o tom dát vědět dopředu. Otec zemřel v roce 2019 a je to pro nás stále čerstvé," prohlásila Lynn Lewisová. Náhrobek u místa posledního spočinutí jejího otce našla povalený na zemi a obmotaný výstražnou páskou.

Související obsah

​Vedení města se sice omluvilo, ale také uvedlo, že náhrobky bylo nutné povalit kvůli bezpečnosti, byly prý uvolněné. "Máme povinnost udržovat naše hřbitovy v co nejlepším stavu a pravidelně tak kontrolujeme i bezpečnost," uvedlo. Prý ale o podobném postupu vždy informuje. Podle portálu Daily Mail šlo k zemi celkem 21 náhrobků.

Lidé si budou muset opravu hradit ze svého. "Za kameníka, aby náhrobek opět postavil, to vychází na 150 liber (asi 4 400 korun, pozn. red.). Je to obrovská nespravedlnost," dodala Lewisová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz