Koronavirus

Snazší cestování: Chorvatsko mění podmínky pro vstup do země

Snazší cestování: Chorvatsko mění podmínky pro vstup do země
Chorvatsko Zdroj: TV Nova

Při cestách do Chorvatska opět platí pro všechny turisty stejné podmínky jako před vypuknutím koronavirové pandemie. Proticovidová pravidla, platná do 30. dubna, nebyla prodloužena, potvrdilo v pondělí tamní ministerstvo vnitra. Prokazovat se covid pasy tak nemusí už ani cizinci mimo EU.

Chorvatsko s příchodem května plně otevřelo své hranice turistům. Restrikce týkající se covidu-19 už neplatí, vstup do země je tak podle ministerstva vnitra nyní možný za stejných podmínek, jaké platily před vypuknutím epidemie koronaviru.

"Platnost rozhodnutí o dočasném omezení překračování hraničních přechodů Chorvatské republiky, které platilo do 30. dubna 2022, nebyla prodloužena," cituje agentura HINA resort vnitra.

Související obsah

​Vstup do Chorvatska se tak nadále řídí zejména podmínkami Schengenského hraničního kodexu nebo cizineckým zákonem.

Poslední změna v pravidlech cestování nastala 9. dubna. Turisté z EU sice pro vstup do Chorvatska nepotřebovali potvrzení o covidu, státní příslušníci třetích zemí (vyjma uprchlíků z Ukrajiny) museli ale nadále splňovat protiepidemická pravidla.

Chorvatsko je nejoblíbenější destinací Čechů. Zájezdy shánějí už od ledna ale i do dalších zemí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz