Domácí

Maturita z angličtiny a matematiky dala studentům zabrat. ZKUSTE SI JI SAMI

Maturita z angličtiny a matematiky dala studentům zabrat. ZKUSTE SI JI SAMI
Zdroj: Mediafax

Letošní maturanti za sebou mají didaktické testy z angličtiny a matematiky, které se psaly v pondělí. Podle mnohých nebyly vůbec jednoduché. V úterý je čekají ještě testy z češtiny. Zda byste v matematice či angličtině uspěli, si teď můžete ověřit.

Didaktické testy z angličtiny a matematiky maturanti psali v pondělí 2. května. V úterý je čeká ještě český jazyk.

Státní maturita z angličtiny se některým studentům zdála snadná. Ve facebookové skupině, kde si žáci mohou posílat rady a tipy ohledně zkoušky dospělosti, se jedna z uživatelek zeptala ostatních, jak se jim v testu z angličtiny dařilo. "Za mě to bylo poměrně jednoduché. Bohužel jsem kvůli zmatkování přišla o bod v posledním cvičení," uvedla Georgia.

Související obsah

Velké části studentů zavařila osmá část didaktického testu, která se zaměřovala na čtení a porozumění textu. "Jediné, u čeho jsem se zasekla, byly ty jejich slavné lety nad Miami," přiznala se uživatelka Daniela. "Celý didakťák byla procházka růžovým sadem, ale ty lety byly strašné," podotkl uživatel Adam.

Zkuste si státní maturitu z angličtiny zde. Portál Maturita z Angličtiny zveřejnil neoficiální správná řešení, v nichž se mohou nacházet chyby. Výsledky zveřejní Cermat v pondělí 16. května. 

Související obsah

Státní maturita z matematiky byla podle Petra Husara z portálu Zkoušky nanečisto jednoduchá. "Všechny letošní matematické testy i dnešní maturita mi přišly jednodušší než v minulých letech. Hezký test, který dobře připravený maturant prostě musí zvládnout," komentuje.

Studentce Nikole letošní maturita oproti předešlým letem lehčí nepřipadala. "Některé úlohy byly možná i složitější oproti těm, které jsem si zkoušela doma nanečisto," přiznala pro redakci TN.cz. "Na didaktický test jsem se nepřipravoval skoro vůbec, řekl jsem si, že to půjdu prostě zkusit," svěřil student Jan. Myslí si však, že ho napsal úspěšně. 

Jak byste z didaktického testu z matematiky dopadli vy? Prověřit své znalosti můžete zde, neoficiální správná řešení najdete tady. Výsledky zveřejní Cermat v pondělí 16. května. Nepovinná výběrová zkouška Matematika+ se píše v úterý 3. května spolu s didaktickým testem z češtiny.

Související obsah

Ve středu 4. května některé studenty čekají zkoušky z cizích jazyků, konkrétně z německého, ruského, francouzského a španělského. Poté přichází na řadu školní část, a to ústní maturitní zkouška. Termíny si školy určují samy. 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz