Zajímavosti

Jste ubozí a k smíchu, hezký den. Své odpůrce poctil Kalousek hřejivými slovy

Šaramantní vystoupení bývalého ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) na pražské demonstraci je hitem sociálních sítí. Demonstraci totiž pořádali odpůrci vlády a bývalý ministr, který šel náhodou kolem, nemohl odmítnout pozvání k vystoupení, k němuž jej jeden z řečníků vyzval. Jeho slova si ovšem za rámeček nedá.

Skupinka protestujících se v úterý sešla na Malostranském náměstí, aby protestovala proti zdražování energií, potravin a proti válce. Hlavním řečníkem byl táborský občanský aktivista Jiří Machač, člen Občanského hnutí. To ještě netušili, že k nim promluví i bývalý ministr Miroslav Kalousek.

"Kapesní" demonstrace, jíž se zúčastnila jen hrstka nadšenců, poslouchala zrovna slova dalšího aktivisty Jiřího Bezáka, když šel zrovna kolem Kalousek. Toho Bezák okamžitě využil.

"Když byl prezidentem USA pan Trump, tak platilo jedno heslo, a to 'First America' (v originále 'America First', v překladu "Amerika na prvním místě", pozn. red.). Já nechápu, proč tato pětikoaliční vláda nerazí heslo 'First Czech Republic', čili 'Česká republika na prvním místě'. A to bychom si my tady v Praze všichni Češi, Moravané a Slezané měli uvědomit, že tato vláda nehájí zájmy českého lidu, že, pane Kalousku," obrátil se Bezák na Kalouska.

"Já vás zdravím, pane inženýre. Pane inženýre doufám, že už dnes chápete, že jste dobře udělal, že jste odešel z politiky a že jste nechtěl dál kandidovat. Protože to, co tam dneska vládne, to je ostuda tohoto státu, vládne nám tu bizár a extrémistická vláda, která jde z extrému do extrému. Hanba vládě, hanba vládě!" pokračoval Bezák, který loni kandidoval do Sněmovny v Karlovarském kraji jako člen Volného bloku na šesté pozici.

Související obsah

Můj předřečník je absolutní d**il

Kalousek, který je známý tím, že se nebojí veřejně vystoupit ani obklopený svými odpůrci, se chopil hozené rukavice. S pořadateli se domluvil, vzal si mikrofon a oslovil nepočetné, o to více vášnivé publikum.

"Dobrý den, dámy a pánové. Já nejsem politik už více než rok a půl. Jako řadový občan, jako kdokoliv z vás, jsem šel tady přes Malostranské náměstí a slyšel jsem svého předřečníka, který, než jsem přešel parkoviště, moje jméno řekl asi šestkrát. Nevím proč. Tak dovolte, abych vám řekl, aniž bych to dlouze rozebíral, že můj předřečník je absolutní d**il," bryskně ohodnotil vystoupení svého oponenta.

"A velmi si vážím toho, že debil, který pořádá takové shromáždění, v celé milionové Praze nesežene víc než tak asi 15 jemu podobných lidí. Bylo mi ctí tady s vámi být, nejste k ničemu. To, co říkáte, jsou nesmysly, a nic z toho nevede k prosperitě našich životů a vašich dětí. To, co tady pořádáte, je zcela marné, a jestli nevěříte tomu, že je to marné, tak se rozhlédněte kolem sebe, kolik vás tady je. Jste k smíchu, mějte se moc hezky," popřál shromáždění, ze kterého zazníval mírně řečeno jasný nesouhlas doprovázený občasnými obhroublostmi, bývalý ministr.

Reakce na Kalouskovo vystoupení

"Dámy a pánové, děkuji panu Kalouskovi za jeho kulturní vložku! Dlouho už jsme se takto nezasmáli. Jsem rád, že jsem ho sem pozval. Alespoň vidíme, že v České republice může ministra financí dělat úplně každý. Každý chlapec z ulice," volal za odcházejícím Kalouskem Machač.

Na sociálních sítích sklidil Kalousek za své vystoupení pochvaly. "Ne že bych si to myslel vždycky, ale musím říct, že pan Kalousek je fakt borec," uznal Jan. "Míra tam nakráčí, řekne jim, co si myslí, a se vztyčenou hlavou odejde. A pak tu je posera, co se schovává za ochranku a uteče do cukrárny. Jsou momenty, kdy jsou lidské charaktery velmi dobře čitelné," reagoval Otto.

"Vážně jsem neměl v úmyslu dnes veřejně vystupovat a už vůbec ne na této demonstraci. Když ale organizátoři naléhali, nechal jsem se přemluvit a řekl jsem pár hřejivých slov…" napsal k videu na sociálních sítích Kalousek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz