Domácí

Je rozhodnuto. Kalousek v prezidentských volbách kandidovat nebude

Prezidentské volby se blíží, potenciální kandidáti na novou hlavu státu proto začínají svým příznivcům postupně odhalovat, zda se zúčastní boje o prezidentské křeslo. O bývalém šéfovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi se dlouho mluvilo jako o jednom z možných kandidátů, on však nyní deníku Právo řekl, že se o prezidentskou funkci ucházet nebude.

Kalousek si nechal zpracovat řadu analýz, ze kterých mu vyšlo, že jeho šance stát se novým českým prezidentem je prakticky nulová. A tak, i když o kandidatuře uvažoval, se rozhodl do boje o prezidentské křeslo nejít.

"Jestli je nulová, tak nechci marnit čas, energii a především pozornost veřejnosti nákladným zápasem o druhé až osmé místo," vysvětlil v rozhovoru pro deník Právo a dodal, že by se lidé měli soustředit na kandidáty, kteří šanci na zvolení mají.

Související obsah

V poslední době kandidaturu na prezidenta oznámil miliardář Karel Janeček nebo podnikatel v technologiích Karel Diviš. Kandidaturu nevyloučil ani bývalý premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, zatím se však jednoznačně nevyjádřil, učiní tak prý v září.

O prezidentské křeslo by se mohla ucházet například i bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová nebo senátorka Miroslava Němcová (ODS). A na kandidaturu se připravuje i generál Petr Pavel, oznámil to v pátek na twitteru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz