Krimi

Soud zamítl odvolání ženy z Budějovic. Za vraždu matky a dcery si odsedí téměř 19 let

Téměř 19 let má ve vězení strávit žena z Českých Budějovic. Vrchní soud v Praze ve středu zamítl její odvolání proti trestu za dvojnásobnou vraždu. Žena loni na sídlišti Vltava ubodala svou matku a malou dcerku.

Obžalovanou přivedla eskorta do jednací síně v devět hodin ráno. U odvolacího soudu se snažila dosáhnout snížení trestu ve výši 18 let a devíti měsíců vězení. Ten jí uložil letos v únoru českobudějovický krajský soud.

Jednání ve středu ale netrvalo příliš dlouho a prakticky už za hodinu bylo jasné, že původní trest platí. Podle předsedy senátu vrchního soudu za dvojnásobnou vraždu rozhodně není nepřiměřený, jak se snažila tvrdit obhajoba.

Související obsah

Žena slibovala, že se bude starat o otce, který jí prý odpustil, nic platné to ale nebylo. Otřesný čin vzbudil pozornost loni v červenci. Sedmatřicetiletá žena zaútočila v bytě nožem na svou matku a teprve dvouletou dceru, obě následkům desítek bodných a řezných ran podlehly.

Podezřelá z bytu utekla, policie ji chytila v nedalekém lesoparku. Motivem činu byla hádka s matkou, která prý dceři a vnučce nechtěla dovolit odstěhovat se k příteli.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz