Napřímo

V restauraci a zadarmo. Čižinský v pražských volbách bude řešit záchody

Do komunálních voleb zbývá necelý půlrok. Největší boj se očekává v hlavním městě. Středečním hostem pořadu Napřímo byl lídr pražské kandidátky Praha sobě Jan Čižinský, který popsal, jak chce docílit zvolení primátorem. Mimo jiné bude řešit dostupnost veřejných toalet v Praze.

Říjnové volby do zastupitelstev měst se rychle blíží. "Mezi hlavními tématy bude podle mě doprava, ale i zdražování," míní Čižinský s tím, že on by byl lepším primátorem z toho pohledu, že by oproti Zdeňku Hřibovi (Piráti) nahlížel na celou Prahu jako starosta.

V tuto chvíli má Praha sobě na starosti mimo jiné i dopravu v Praze. Nejen lidé, ale i další politické subjekty často kritizují nekoordinované uzavírky, nesmyslné testování uzavíráním ulic a další. "Otáčí se to, protože lidé začínají chápat, že druhá možnost je nechat to spadnout nebo zavřít. My chceme Prahu udržovat a opravovat a lidé to začínají chápat," podotýká Čižinský.

Související obsah

​Ve volbách bude rezonovat i bydlení spolu s válkou na Ukrajině, která se do života Pražanů promítá hlavně skrz počet uprchlíků. "Za ty čtyři roky jsme zrychlili územní změny a vydávání stavebního povolení. To, co se nám podařilo, ale úplně vymazala uprchlická krize. V Praze je nyní 75 tisíc lidí z Ukrajiny a dostupnost bydlení se bohužel zhoršila," popisuje Čižinský.

Podívejte se v reportáži, co návrhu říkají samotní restauratéři:

Koalice SPOLU před měsícem oznámila, že kandidovat na primátora za ně bude exprimátor Prahy Bohuslav Svoboda. "Vážím si ho jako lékaře, ale jako politika ho velmi kritizuji," zmínil lídr kandidátky podzimních voleb Prahy sobě. 

Související obsah

Praha sobě nemá nejlepší vztahy s koalicí SPOLU. "Musím říct, že je pro mě nepředstavitelné spolupracovat s ODS, ale ne s koalicí SPOLU. Já bych rád spolupracoval třeba s TOP 09 a to, že Jiří Pospíšil vede stranu zpátky ke kmotrům, to je jeho problém," nastínil Čižinský.

Jako nezávislí kandidáti musí Praha sobě dle zákona sesbírat 100 tisíc podpisů Pražanů. "Nepřipouštím si to, že bychom ty podpisy nesesbírali. Naše kampaň je v podstatě i každý kontakt s lidmi na ulici. Budeme chtít zlepšit dostupnost záchodů v Praze a to tak, aby restaurace pouštěly lidi zdarma na záchod. Benefit z toho budou mít takový, že bude čisté město," říká Čižinský.

Na sestřih zajímavostí z rozhovoru se můžete podívat v reportáži z Televizních novin:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k odstrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz