Zajímavosti

Žilková v obavách: Umírám, volal jí milenec. A přidal důležité varování

Žilková v obavách: Umírám, volal jí milenec. A přidal důležité varování
Herečka Veronika Žilková Zdroj: TV Nova

Když měla Veronika Žilková problémy v prvním manželství s Jiřím Hanychem, útěchu našla v náruči herce Michala Peška. Ten se proslavil rolí Jiříčka v kriminálce Malý pitaval z velkého města. Těsně před svou smrtí se Žilkové ozval a dal jí varování, na které dodnes myslí.

Pešek prožil románek se Žilkovou v 80. letech, když se jí hroutilo první manželství. Mladý nadějný herec měl pro svůj nevinný výraz ve tváři u žen úspěch. Randil třeba i s Dagmar Veškrnovou, dnes Havlovou, a sám tvrdil, že přesný počet milenek by dohromady dát nedokázal.

Žilkové, která se momentálně rozvádí se třetím mužem Martinem Stropnickým, utkvělo dobrodružství s Peškem v paměti. Rozpovídala se o něm dokonce ve své nové autobiografii Dělte dvěma. "Byl to takový kamarád taky rád. Tehdy jsem Hanycha načapala při nevěře, jemu to doma také skřípalo a já jsem zvažovala, že se rozvedu. Jenže on se rozvést nechtěl," vzpomínala.

Manželku nechtěl Pešek opouštět kvůli dvěma dětem, nakonec se s ní ale rozvedl. Kromě Pitavala měl na kontě i role v Panoptiku města pražského, Arabele nebo filmu Hop - a je tu lidoop. Slibně rozjetou hvězdou kariéru ale pověsil v roce 1989 na hřebík a začal se věnovat podnikání.

Související obsah

Když onemocněl rakovinou, žil s přítelkyní Martinou v Nizozemsku. A s blížícím se koncem cítil potřebu rozloučit se s dávnou milenkou. "Zvedla jsem to a řekla: Tak co, už jsi zase v Praze? A on řekl jen: Já umírám, tak se s tebou chci rozloučit," popsala Žilková poslední telefonát.

Z jeho slov byla natolik v šoku, že jim nejprve nevěřila. Zeptala se ho, jestli si z ní nedělá legraci. "A on že ne, že opravdu umírá a ať vzkážu Agátě a Martinovi, aby nekouřili," zmínila herečka důležité varování.

Žilková dala Stropnickému zásadní slib, týká se jeho milenky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz