Domácí

Symbol Karlových Varů je zpátky. Vřídlo po šesti letech tryská uvnitř kolonády

Karlovarské Vřídlo je po šesti letech zpátky na svém původním místě. Symbol Karlových Varů a hlavní zdroj termální vody pro všechny tamní lázně má po rekonstrukci a opět tryská uvnitř kolonády.

Gejzír díky vysokému tlaku tryská až do výšky dvanácti metrů a během desetiletí tak agresivní vřídelní voda poškodila konstrukci kolonády ze 70. let natolik, že musela být z části uzavřena a výtrysk byl v roce 2016 přemístěn ven.

Teď už je gejzír, který vydá za minutu průměrně dva tisíce litrů minerální vody, zpátky na svém místě. Současná oprava prodloužila životnost železobetonové kolonády nejméně o dalších 30 let. Kromě konstrukce samotné byla také upravena mramorová dlažba a skleněný osmihran nad vřídlem se dočkal nové dekorativní výplně.

Související obsah

​ Všechny tyto změny byly součástí nejnutnější fáze rekonstrukce, do budoucna se ale připravuje poslední etapa, která by měla zpřístupnit střechu kolonády a ochozy ve druhém nadzemním podlaží. Otevření karlovarského Vřídla bylo záměrně načasováno na čtvrtek, protože už o den později startuje na západě Čech hlavní lázeňská sezóna.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz