Krimi

Soud odsoudil policistu kvůli zabití chataře. Byl to varovný výstřel, hájil se

Soud odsoudil policistu kvůli zabití chataře. Byl to varovný výstřel, hájil se
Ilustrační foto Zdroj: TV Nova

Krajský soud v Českých Budějovicích ve čtvrtek odsoudil bývalého policistu z Třeboně Davida Knapíka. Policistu poslal na tři a půl roku do vězení. Předloni zastřelil třemi ranami z pistole podnapilého muže na Jindřichohradecku.

Rozsudek krajského soudu v Českých Budějovicích si ve čtvrtek vyslechl policista David Knapík. Soud jej usvědčil ze zabití a ze zneužití pravomoci úřední osoby a poslal jej na tři a půl roku za mříže. Rozsudek v tuto chvíli ještě není pravomocný. Knapíkovi přitom hrozil trest až 10letého vězení, uvedl portál Novinky.cz

Knapíka soud usvědčil ze zabití chataře, které se odehrálo v srpnu 2019. Policista k chatě ve Smržově na Jindřichohradecku vyjel kvůli stížnostem na agresivního chataře. Toho Knapík po krátké potyčce zastřelil třemi ranami z pistole. Už první z výstřelů přitom muže smrtelně zasáhl do srdce. Další dvě rány už trefily jen padající tělo.

Související obsah

Policista u soudu tvrdil, že mělo jít pouze o varovný výstřel. Zastřelený muž měl být agresivní a podle výpovědi policisty držel v ruce zbraň. Vyšetřovatelé však žádný předmět, který by mohla oběť použít jako zbraň, v blízkosti mrtvého nenalezli.

Za Knapíka se postavili i obyvatelé chatařské oblasti, kde se tragická scéna odehrála. Podle nich byly se zastřeleným mužem problémy dlouhodobě. On i jeho přítelkyně měli brát drogy, ženu měl navíc týrat. Policisté tam vyjížděli pravidelně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz