Zajímavosti

Psychologové odhalili taktiku známého řetězce. Frontu jste tam možná stáli i vy

Psychologové odhalili taktiku známého řetězce. Frontu jste tam možná stáli i vy
Otevření Primarku v Praze Zdroj: Nova.cz

Psycholožka Amna Khanová ve svém dokumentu odhalila způsob, jak dokážou velké obchodní řetězce nenápadně přimět své klienty, aby si tam koupili mnohem více věcí, než původně plánovali. Rozebrala konkrétně řetězec Primark. Při otevření jeho pobočky v Praze stáli lidé v mnohahodinových frontách.

Dokument Primark: Jak to dělají? objasnil důvod, proč ve velkých obchodech lidé tolik utrácejí. Není to problém jejich sebekontroly, prodejce používá pár mazaných triků, kterým lze jen těžce odolat. Strategie je prostá, udržet zákazníky v obchodě co nejdéle.

"Místní prodejna vytváří pro spotřebitele zážitek, skoro jako jít do zábavního parku, kde se aktivují všechny vaše smysly a chcete tam zůstat co nejdéle," vysvětluje Amna Khanová ve svém dokumentu.

Související obsah

Předpokládá totiž, že Primark pro své prodejny schválně vybírá velké prostory, kam umístí i další zážitky, jako jsou například kavárny a kosmetické služby. Tím láká své klienty, aby v obchodě zůstali déle a dál utráceli své peníze, napsal portál The Mirror.

"Nechcete, aby lidé jen přišli, koupili si danou věc a odešli. Chcete, aby někdo přišel, hledal zboží a najednou si pomyslel: 'To je pěkná kavárna, zastavím se tam,' a na cestě zpět objevil další zboží, které stojí třeba jen 5 liber (144 korun)," popsal strategii novinář Harry Wallop.

"Chceme, aby lidé prozkoumali všechny skvělé produkty, co nabízíme. Zároveň ale nechceme, aby se cítili nepříjemně. Pokud si chtějí dát kávu nebo děti začnou být frustrované, mohou zaskočit do naší kavárny Disney," vysvětloval vedoucí oddělení Inovace a budoucích trendů Primarku Jermaine Lapwood.

VIDEO: Lidé při otevření Primarku v Praze stáli gigantické fronty před obchodem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz