Zajímavosti

První díl Ivety je na Voyo! Brzobohatý popsal svůj vztah k Ladislavu Štaidlovi

První díl Ivety je na Voyo! Brzobohatý popsal svůj vztah k Ladislavu Štaidlovi
Ladislav Štaidl a Ondřej Brzobohatý Zdroj: Profimedia / TV Nova

Jednu z rolí v minisérii Iveta ztvárnil Ondřej Gregor Brzobohatý. Ten hrál hudebního producenta a bývalého partnera Ivety Bartošové Ladislava Štaidla. S tím se navíc osobně znal. První díl dlouho očekávaného projektu TV Nova je už dostupný na Voyo.

Od pátku můžete na Voyo sledovat první díl minisérie Iveta. Těšit se můžete na romantický příběh plný napětí a zvratů, mimořádné herecké výkony i oslnivou výtvarnou stránku.

K sérii o Ivetě Bartošové však neodmyslitelně patří také hudba. O tu se postaral Ondřej Gregor Brzobohatý, který zároveň ztvárnil Ladislava Štaidla. Je jediným hercem, jenž se osobně znal s postavou, kterou hraje. Jeho rodina se totiž se Štaidlovými přátelila.

Související obsah

"Pamatuju si, jak k nám Láďa kdysi na oslavu tátových narozenin přijel i s Ivetou a malým Arturem. Iveta byla velmi milá a slušná dáma. Párkrát jsem ji společně s Láďou potom ještě potkal, ale vždy jsme jen prohodili pár zdvořilostních slov," řekl Brzobohatý.

Hudební podkresy jednotlivých scén, které Brzobohatý složil, jsou dle jeho slov intimní a křehké. "Ten Ivetin rádoby pohádkový svět se snažím ilustrovat melodiemi, které to vystihují, a zároveň zvukem, který to nekarikuje," komentuje svou práci Brzobohatý. O sérii mluví jako o sociálním dramatu. Právě to pro něj bylo při psaní hudby klíčové.

Spolupráci s režisérem si Ondřej Brzobohatý pochvaluje. Michal Samir je dle jeho názoru skvělý režisér, který přesně ví, co chce a k tématu přistupuje citlivě. "Lidé jako Mike mě obrovsky inspirují a zároveň přesvědčují v tom, že seriálová mašinérie se dá zvládat i bez omšelého rutinérství," hodnotí spolupráci s režisérem.

Brzobohatý také přiznal, že mnohdy trpí profesní deformací. Na filmy prý není často schopný se dívat bez toho, aby v hlavě nehodnotil hudbu. "Moc rád se ale nechávám filmem pohltit natolik, že zapomenu vnímat hudbu. Obyčejně je to potom důkaz, že je taková hudba napsána zcela vhodně," říká Brzobohatý.

Související obsah

Zamyslel se také nad tím, jak se šoubyznysem nenechat semlít. V případě Ivety Bartošové to totiž vždy bude palčivá otázka. Sám Brzobohatý prý ale neví, jak ono semletí vlastně vypadá.

"Mám docela silnou sebereflexi a dokážu docela brzy odhadnout, kdy je pro mě něčeho příliš a co je už destruktivní. Můj otec mi dal do života jen jednu, ale za to dost jasnou a praktickou radu: 'Jen se nepos*at.' Tak asi tak," uzavřel.

Podívejte se na trailer k minisérii Iveta:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz