Zahraničí

Tvar vašeho obličeje může působit agresivně. Studie ukázala i na celebrity

Tvar vašeho obličeje může působit agresivně. Studie ukázala i na celebrity
Herec Ben Affleck Zdroj: Profimedia

Studie odhalila, že lidé s hranatým tvarem obličeje působí agresivněji než lidé s oválným obličejem. Často jde spíš o mladé muže. Analýza srovnala i řadu celebrit, mezi nimiž je například Ben Affleck nebo Rihanna.

Britští vědci změřili poměr šířky a výšky obličeje u 17 607 snímků z cestovních pasů mužů i žen ve věku od 6 do 93 let. Poté požádali 121 lidí, aby zhodnotili, jak na ně tváře působí z hlediska agrese.

Podle portálu Daily Mail výsledky ukázaly, že lidé s hranatým tvarem obličeje působí agresivněji než ti s oválným. Zejména pokud jde o muže.

Související obsah

"Lidé získávají z tváří lidí velké množství společensky relevantních informací a vyvozují sociální závěry o neznámých lidech jediným pohledem," napsali vědci ve své studii.

Herci Zac Efron a Margot Robbie jsou známí pro své hranaté tvary obličeje. Měli by proto být považovaní za agresivnější jedince než třeba zpěvačka Rihanna nebo herec Ben Affleck. Ti mají tváře spíše zakulacenější.

Související obsah

Vědci naznačují, že hranaté obličeje u mladých mužů mohou sloužit jako signál fyzické síly, a proto je vnímáme jako agresivnější.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz