Domácí

Novou Miss Czech Republic je Krystyna Pyszková. Lidem chce být oporou

Česko už zná jméno nové Miss Czech Republic. Stala se jí 23letá Krystyna Pyszková. Nová královna krásy chce výhru využít k upozornění na důležitá témata.

Novou Miss Czech Republic se v sobotu stala Krystyna Pyszková. Tato 23letá dívka žije v Praze, ale pochází z Třince. V současnosti studuje práva na Univerzitě Karlově a obor business administration na univerzitě MCI v Innsbrucku. Kromě modelingu se zabývá projektem, který se zaměřuje na vzdělávání dětí v zemích třetího světa.

Jejím snem je reprezentovat Česko na prestižních modelingových soutěžích. Výhru chce využít k upozornění na důležitá témata. Chtěla by bojovat s nenávistí a sobeckostí. Právě ty totiž podle ní způsobují největší problémy světa, jako je například globální oteplování. "Chtěla bych tady být pro lidi, být jim oporou, naslouchat jim," prohlásila během finále.

Tituly Miss Photogenic, Miss Popularity a Miss Intercontinental získala Karolína Syroťuková. Miss International se stala Adéla Maděryčová, Miss Grand International Mariana Bečková a Miss Supranational Kristýna Malířová.

Kuchařová se těšila na malé pivo a chlebíček

Děvčata sice říkala, že vítězství přejí jedna druhé, ale nervozita s každou minutou blížícího galavečera stoupala. Co se honilo hlavou jednotlivým soutěžícím ví porotkyně Taťána Kuchařová, která soutěž vyhrála a triumfovala dokonce i na Miss World v roce 2006 nebo Karolína Kopíncová, která tuto soutěž Miss Czech Republic vyhrála loni.

"Všechny dívky si to chtějí užít, ale zároveň to mít za sebou," myslí si Kuchařová. "Osobně jsem se nejvíce těšila na to, až si budu moct po celém představení dát malé pivo a chlebíček," dodala.

Související obsah

"Je pravda, že jsem se jim snažila být takovou starší sestrou, protože přece jenom jsem si tou cestu docela nedávno celou prošla a sama jsem ocenila, když za námi někdo z vítězek přišel a poradil nám," prozradila loňská vítězka Kopíncová. "Klíčem úspěchu je hlavně vytrvat, protože nic se nestane ze dne na den, je to tvrdá práce, je důležité neztratit samu sebe," prohlásila.

Součástí poroty je i Taťána Kuchařová. "Letošní ročník je vyrovnaný, ale svou favoritku mám," sdělila. "Myslím, že i diváci zažijí večer plný krásy," doplnila.

Rozhovor s Taťánou Kuchařovou a Karolínou Kopíncovou:

Roman Filip, kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz