Zahraničí

Facebook zruší některé ze svých funkcí. Z platformy zmizí na konci května

Facebook zruší některé ze svých funkcí. Z platformy zmizí na konci května
Ilustrační fotografie Zdroj: Getty Images

Sociální síť Facebook se rozhodla skončit s některými funkcemi. Uživatelé tak přijdou například o funkci Přátelé v okolí, Meteorologické výstrahy či Historie polohy. Z platformy vymoženosti zmizí na konci května.

K poslednímu květnu platforma Facebook odstraní některé ze svých funkcí. Jedna z nich se nazývá Přátelé v okolí. Lidem umožňuje vzájemně sdílet polohu s jejich přáteli. Dále jde o Historii polohy, která zaznamenává polohu telefonu pomocí GPS. Také smaže funkce Meteorologické výstrahy a Poloha na pozadí.

"Vámi sdílené informace v rámci daných prostředí, včetně historie polohy a polohy na pozadí, přestaneme k uvedenému datu shromažďovat, i pokud jste tuhle možnost povolili. Ostatní informace o poloze, používané v rámci jiných produktů, bude Facebook shromažďovat dál," píše platforma.

Související obsah

Aktuální nastavení funkcí Historie polohy a Poloha na pozadí uživatelé mohou v aplikaci Facebook měnit až do 31. května. Potom budou vypnuté. Pokud si chtějí zobrazit dosavadní historii polohy nebo ji sami smazat, mohou si informace otevřít nebo stáhnout do 1. srpna letošního roku. Pokud nic z toho neudělají, jejich dosavadní historie polohy bude automaticky smazána.

Facebook ruší také funkci pro objevování, poslech a sdílení podcastů přímo v aplikaci. Podle portálu Newsfeed jedním z důvodů je, že se odklání od zvuku, který pro něj není prioritou. Podcasty nebudou na Facebooku dostupné od 3. června. V současné době už není možné podcasty na platformu přidávat. K dispozici nebude ani nástroj Soundbites, který umožňuje tvořit krátké zvukové nahrávky. Stejně tak Facebook odstraní celé své audiocentrum.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz