Domácí

Forbes vyhlásil 30 úspěšných evropských podnikatelů pod 30 let. Jsou mezi nimi tři Češi

Forbes vyhlásil 30 úspěšných evropských podnikatelů pod 30 let. Jsou mezi nimi tři Češi
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Časopis Forbes sestavil žebříček 30 nejúspěšnějších evropských podnikatelů, kterým ještě nebylo 30 let. Mezi ně se dostala i trojice Čechů, a to Jakub Langr s firmou Hypermile a Ondřej Kopecký a Jiří Diblík se společností VOS.health.

Mladí podnikatelé ukazují, že ani krize, nestabilita či pandemie je v úspěchu nezastaví. I přes všechny překážky dokázali vytvořit prosperující společnosti.

Podle magazínu Forbes, který se zabývá byznysem, se mezi úspěšné evropské podnikatele dostali i tři Češi. Předběhli tak v žebříčku konkurenci tisíců nominovaných evropských podnikatelů.

Související obsah

Jakub Langr si své místo vysloužil jako generální ředitel a jeden ze zakladatelů společnosti Hypermile. Její systém díky umělé inteligenci zefektivňuje jízdu nákladních vozidel a dodávek a šetří logistickým firmám čas i palivo.

Ondřej Kopecký a Jiří Diblík založili aplikaci VOS.health, která se soustředí na duševní zdraví lidí. Ti své psychické problémy mohou zkonzultovat na živém chatu s psychologem nebo jim aplikace sestaví vlastní plán pohody. Aplikaci používá dosud 850 tisíc uživatelů z celého světa, členství stojí ročně 69 dolarů (1 637 korun).

Související obsah

"Děkuji všem, kdo nás podporujete na naší cestě. Není to vždy růžové, ale přesně tyhle momenty nám vždy připomenou, že to má smysl. Největší dík samozřejmě patří skvělému VOS.health týmu, se kterým jsme za poslední dva roky vyvinuli komplexní aplikaci, která pomáhá stovkám tisíců lidí po celém světě," reagoval Jiří Diblík na úspěchy pro Forbes

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz