Zajímavosti

Grilovat se dá i ve městech! Využít můžete grilovací místa. PŘEHLED

Grilovat se dá i ve městech! Využít můžete grilovací místa. PŘEHLED
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

S hezkým počasím přichází pomalu také grilovací sezona. Pokud však nemáte zahradu ani balkon, kde byste si na ohni dobroty připravili, nezoufejte. V řadě měst totiž existují místa, kde je možné si jídlo ugrilovat.

Zatímco lidé se zahrádkou si mohou grilovat, kdy se jim zachce, ti z paneláků si takový luxus mnohdy nemohou dopřát. Často navíc nemají ani balkon, kde by si jídlo mohli připravit.

Existuje však snadný způsob, jak si lze grilování i tak užít. V řadě českých měst se totiž nachází grilovací místa, kde si oheň můžete bez jakéhokoli rizika a starostí udělat. Zatímco někde je připravené ohniště a postačí si zajistit dřevo, jinde si musíte přinést veškeré vybavení.

Související obsah

Grilovací místa a ohniště

Praha

Právě v hlavním městě je řada míst, kam si můžete přinést vlastní gril. Nachází se například v oboře Hvězda, ve Stromovce, na Petříně nebo v parku na Vítkově. Lidé musí dodržovat návštěvní řád a je nutné, aby si místo po sobě také uklidili.

V řadě lokalit se poté nachází veřejná ohniště. Také v tomto případě je nutné dodržovat návštěvní řád. "Pikniková místa nejsou standardně zásobována dřívím na podpal, je tedy nutné si donést vlastní dřevo. Lesníci dříví na pikniková místa dodávají pouze nárazově, mají-li k dispozici přebytky," informovala organizace Lesy hl. m. Prahy.

Brno

Také v Brně lidé mohou využít veřejné grily. Piknik si mohou zájemci dopřát u grilu v Lužánkách, na Kraví hoře nebo Špilberku.

K dispozici jsou také tři místa na plážích u brněnské přehrady. Jedná se konkrétně o lokalitu Rokle, Pod Dymou a Kozí horka. Také v tomto případě je zapotřebí dodržovat provozní řád grilovacího místa.

Grilovací místa u Brněnské přehrady | Zdroj: Lesy města Brna, a. s.

Ostrava

Zoufat si nemusí ani lidé z Ostravy. Ti totiž mohou vyrazit do Bělského lesa, kde se také nachází veřejné ohniště. Veřejný gril však naleznete také ve Staré Bělé.

Související obsah

Hradec Králové

Grilování si mohou užívat rovněž obyvatelé Hradce Králové. V Šimkových sadech je nainstalováno hned několik grilů. Zájemci je najdou na poloostrově u rybníka nebo například poblíž katastrálního úřadu.

Lidé mohou využít také ohniště v městských lesích. Ty najdete například u rybníka Olšina, na pláži u rybníka Biřička, u Rytířského hradiště nebo rybníka Šanovec, Češík nebo U Kříže.

Plzeň

Ugrilovat si dobroty lidé mohou i u Seneckého rybníka v městské části Bolevec. Kolem vody se rozprostírá také písečná pláž.

Pardubice

Rovněž v Pardubicích najdou tamní obyvatelé místa, kde si mohou na ohni připravit dobré jídlo. Určený prostor naleznou například v parku Na Špici. Veřejný gril je také nedaleko bývalé vojenské plovárny u Chrudimky v lokalitě Vinice.

Jak poznáte, že je maso ideálně propečené? Podívejte se:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz