Krimi

Mladíci na Slovensku surově zbili muže. Videem se pochlubili na sociálních sítích

Závažným případem se zabývají policisté v Košicích na Slovensku. Skupina mladých chlapců tam surově zbila muže. Vše si navíc natáčela na mobilní telefon a záběry poté zveřejnila na sociálních sítích.

Policisté zaznamenali video na sociálních sítích. Záběry zachycují skupinku mladých chlapců, kteří si počkali ve tmě košického sídliště na člověka. Toho následně zbili. Podle portálu tvnoviny.sk se mělo jednat o muže v důchodovém věku.

Právě dotyční mladíci měli podle vyšetřovatelů videozáznam nahrát na sociální sítě. "Ihned po vyhodnocení záběrů se začal příslušný útvar Okresního ředitelství Policejního sboru v Košicích případem zabývat. Věc prověřuje jako podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví," informovali na facebooku slovenští policisté.

Související obsah

Není vyloučené, že policisté po vyhodnocení důkazů a ztotožnění pachatelů nezmění právní kvalifikaci případu. Incidentem se policie intenzivně zabývá.

"Vzhledem k citlivosti uvedeného případu policie nebude po dobu vyšetřování poskytovat žádné informace ani se vyjadřovat k okolnostem události," uzavřeli policisté.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz