Zahraničí

Řeka v Austrálii vyplavila tělo potápěče. Policii šokovalo, co u něj našla

Řeka v Austrálii vyplavila tělo potápěče. Policii šokovalo, co u něj našla
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Australští policisté vyšetřují záhadné okolnosti smrti potápěče v Novém Jižním Walesu. Tělo muže našli poblíž přístavu v Newcastlu, spolu s ním ve vodě bylo několik podezřelých balíčků. Později se ukázalo, že je to 50 kilogramů kokainu za téměř půl miliardy korun.

Muž byl nalezen v bezvědomí v pondělí poblíž řeky Hunter v Newcastlu, na sobě měl špičkové potápečské vybavení. Zachránit se ho už nepodařilo, později zemřel. Okolnosti jeho smrti jsou velmi podezřelé, a to zejména proto, že v blízkosti muže policisté našli kokain v hodnotě téměř půl miliardy korun.

Vše nasvědčuje tomu, že spolu oba případy souvisí, vyšetřovatelé ale zatím nevědí jak. Poblíž místa činu byly den předem viděny dva čluny a zahraniční loď, která nedaleko zakotvila. Podle policie tak mohlo být do případu zapojeno více lidí, což znamená, že potápěč byl ponechán napospas smrti.

Související obsah

​Vyšetřovatelé jsou zároveň přesvědčeni, že nalezených 50 kilogramů kokainu je jenom část zásilky. Pátrají nyní po dalších 200 kilogramech. Velitel oddělení pro boj s organizovaným zločinem Rob Critchlow se nicméně obává, že se některé balíčky kokainu už mohly prodat.

"Vyšetřování probíhá velmi dobře. Zdá se, že množství, které jsme našli, bylo jen částí toho, co bylo skutečně přivezeno na lodi," řekl Critchlow australskému zpravodajskému webu abc.net.au. Loď je registrovaná na Marshallových ostrovech a příští týden měla vyplout do Argentiny. Policie předpokládá, že drogy byly připevněny k jejímu trupu. Balíčky kokainu, které našli policisté u potápěče, byly zabaleny tak, že je zjevné, že byly dovezeny ze zámoří.

Mrtvý muž podle nich pochází z Jižní Ameriky. Mají ale podezření, že v Austrálii nelegálně pobýval již dříve. Vyšetřovatelé zjišťují, zda byl napojený na celosvětový drogový syndikát. Nezodpovězených otázek kolem případu je zatím ještě mnoho.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz