Zahraničí

Seniorku nechali v nemocnici 12 hodin trpět. I přes bolesti ji chtěli poslat domů

Rodina obviňuje lékaře z nemocnice ve slovenské Nitře, že nechali 80letou seniorku zbytečně trpět 12 hodin. V den, kdy začala mít bolesti, ji navíc plánovali propustit domů. Nakonec se dostala do péče chirurga, v té době už měla v těle sraženiny.

Dvanáct hodin 80letá seniorka trpěla v nemocnici v Nitře, tvrdí rodina ze Slovenska. Na tamní pohotovost žena přišla s třesavkou. Už pět let má v těle tzv. urostomii, tedy vývod z břicha umožňující odtok moči. Na pohotovosti zjistili, že má v těle silný zánět, proto si ji nechali v nemocnici.

"Zjistili mi, že na urostomii je nějaká překážka, která zadržuje moč, a z toho že vznikl ten zánět," svěřila se důchodkyně televizi Markíza. Urologický zákrok ale její problémy nevyřešil. "Zavedl mi takovou hadičku do střeva. Měla jsem to tam jeden den, vylezlo mi to. Znovu mi to tam zavedl a začaly mi silné bolesti břicha," popsala své trápení pacientka.

Související obsah

​"Volali mi do školy, že maminka má do toho všeho covid a asi po deseti minutách se mi ozvala doktorka, že ji propouštějí domů," postěžovala si na postup nemocnice paní Eva, dcera pacientky. Nakonec si ji tam přesto nechali, přeložili ji ale z interního oddělení na infekční.

"Už na interně jsem jim říkala, jaký mám problém s tím břichem. Dostávala jsem zhruba šest infuzí denně, ale v tom sáčku jsem neměla nic," řekla seniorka. "Volala jsem opakovaně na infekční oddělení, jestli už se na ni byl někdo kvůli tomu podívat. Volala jsem na urologii a nic. Devět hodin večer, deset hodin večer. Paní doktorka říkala, že má pokrčit nohy a má zkusit usnout," doplnila dcera.

Související obsah

​V deset večer nakonec k důchodkyni poslali chirurga. "Na konci toho střeva jsem měla sraženiny, které zřejmě ucpaly hadičku. Vybral mi to, vyvalilo se velké množství moči a ulevilo se mi," uvedla seniorka. "Nechali starého, 80letého člověka 12 hodin v bolestech," zlobí se paní Eva.

Postup lékařů bude vyšetřovat Úřad pro dohled nad zdravotní péčí, na který se rodina obrátila. Nemocnice se k tomu prozatím odmítla vyjádřit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz