Zahraničí

V Německu našli za podivných okolností dvě mrtvé děti. Podezřelý je jejich otec

V Německu našli za podivných okolností dvě mrtvé děti. Podezřelý je jejich otec
Němečtí policisté v Hanau vyšetřují smrt dvou dětí Zdroj: Profimedia

Děsivá událost ve středu otřásla německým městem Hanau nedaleko Frankfurtu nad Mohanem. Na balkoně jednoho z výškových domů našli mrtvou sedmiletou dívku. Na ulici na chodníku ležel těžce zraněný 11letý chlapec, zřejmě její bratr. I ten později zemřel. Policie případ vyšetřuje jako vraždu, podezřelým má být otec dětí.

Krátce před půl osmou ráno na tísňovou linku volal obyvatel Hanau, že na chodníku před výškovou budovou v centru města leží chlapec v bezvědomí. Zatímco se záchranáři pokoušeli těžce zraněnému 11letému dítěti zachránit život, policisté pátrali po stopách v budově.

Související obsah

​Na balkoně v 9. patře na ně čekal další děsivý pohled – našli tam tělo sedmileté dívky. S největší pravděpodobností se jedná o sestru zraněného chlapce. Pro holčičku už záchranáři nemohli nic udělat, o tři hodiny později pak zemřel i hoch.

Podle informací deníku Bild byl jeho stav natolik kritický, že ho do nemocnice nemohli dopravit záchranářským vrtulníkem. Pokoušeli se ho tam převézt sanitkou za co nejmenších otřesů. Lékaři ale v nemocnici boj o jeho život prohráli.

"Okolnosti úmrtí zatím neznáme. Předpokládáme však, že jde o násilný trestný čin," uvedl policejní mluvčí Rudi Neu. Případ vyšetřují jako vraždu.

Související obsah

​"Je to šok, který otřásá městem," vyjádřil se starosta města Claus Kaminsky. "Nyní musíme počkat na další vyšetřování policie. Okolnosti bohužel naznačují rodinné drama. Rodinu jsem osobně neznal, ale víme, že už několik měsíců dostává sociálně-vzdělávací podporu," dodal Kaminsky.

To potvrdila i státní zástupkyně Lisa Pohlmannová. "První stopy nás vedou k úvahám o rodinném zázemí. Po podezřelém se pátrá," prozradila. Tím má být podle informací deníku Bild otec dětí.

Příbuzenský vztah mezi dětmi a podezřelým ale policie zatím neupřesnila. "Bližší informace o muži ani to, jaký měl vztah s těmito dětmi, nejsou známé," napsal deník Zeit. Výsledky pitvy podle něj mají být ve čtvrtek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz