Zajímavosti

Úplněk se zatměním bude nebezpečný. Ovládejte se, varuje astroložka

Úplněk se zatměním bude nebezpečný. Ovládejte se, varuje astroložka
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Měsíc bude v úplňku v pondělí 16. května v 6:13 a podle astrologie bude tentokrát ve znamení tajemného Štíra. Navíc bude i částečné zatmění Měsíce, takže tento úplněk bude podle astroložky skutečně silný. Hana Černá pro TN.cz popsala, co vás čeká.

V ranních hodinách bude úplné zatmění Měsíce, jenže Češi spatří jen částečnou fázi. Ta začne kolem půl páté ráno, úplné zatmění ale z Česka nebude vidět. Podle astronomů bude jev pozorovatelný nejdéle v západních Čechách. Květnovému úplňku se říká také květný nebo květinový, protože v tomto období je jaro a příroda v největší síle. 

Podle astroložky půjde o velmi silný a emotivní úplněk. "Bude vám vládnout zvýšená citlivost a zranitelnost. Úplněk ve vás může probudit skryté emoce, třeba i agresi. Je třeba si dávat pozor na spory s druhými. Během úplňku jsou nebezpečné, protože se projevují silně a mohou napáchat zbytečné problémy a zlo," varuje Hana Černá s tím, že je nutné se ovládat.

Podle ní ale budou mít lidé originální nápady, podnikavou mysl a tvůrčího ducha. "Vzniklé problémy vyřešíte snadno, ale nesmíte se nechat strhnout negativními emocemi. V tomto období pro vás bude důležitá láska, emoce a doteky. Ale můžete mít problém své city vyjádřit," upozorňuje astroložka.

Poukazuje také na to, že znamení Štíra si dokáže snadněji sáhnout na život. "Je potřeba, aby vás neovládly nepříznivé emoce. A v případě potřeby nebuďte sami. Stačí pouhý pozitivní telefonní hovor," radí Černá s tím, že úplněk umožní ponořit se do podvědomí, zvýší se intuice a mohou se objevit prorocké schopnosti.

Související obsah

​Co se týče zdraví, mohou mít lidé ohrožené pohlavní a vylučovací orgány. "Dávejte hlavně pozor na prochladnutí. Přes den je teplo, ale v noci ještě zima. Ženy, které trápí premenstruační syndrom, mohou pociťovat v tuto dobu zhoršení. Na zlepšení těchto problémů je vhodné popíjet 2× až 3× denně čaj ze dvou dílů listů pampelišky a z jednoho dílu listu meduňky," doporučuje.

"V tyto dny mohou být problémy s vylučováním, je dobré dodržovat pitný režim a zvýšit vlákninu ve stravě. Během úplňku dopřejte tělu odpočinek ovocným nebo zeleninovým dnem s dostatečným pitným režimem. Pokud budete mít problém se spánkem, nestresujte se. V tyto dny si dopřejte pozitivní myšlení, blízkost druhých a péči nejen o druhé, ale i o sebe," uzavírá Černá.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz