Zajímavosti

Horoskop na květen: V první půlce pohoda, pak přijde dramatický zvrat

Horoskop na květen: V první půlce pohoda, pak přijde dramatický zvrat
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Květen by se dal podle astrologa Richarda Stříbrného rozdělit téměř v půli na lepší a horší období. V první polovině května nás čeká pohoda a radovánky, v té druhé ale může jít do tuhého.

Z hlediska konstelací platných pro celou Zemi lze podle astrologa Richarda Stříbrného rozdělit květen 2022 na dvě části. V první z nich, tedy od začátku měsíce až do 13. května, Česko čeká podle něj spíše pohodové období.

"Bude ideální jak pro práci, tak pro lásku a užívání si smyslových požitků. Ve společnosti by měla panovat spíše optimistická nálada, lidé by měli být k sobě přátelští, tolerantní a vlídní. Pro tentokrát by měla zvítězit láska a velkorysost nad zlobou a nenávistí," míní Stříbrný.

​Podle něj je první polovina května ideálním časem pro zahajování nových projektů, které mají velkou šanci na trvalejší úspěch. 14. a 15. května se přiženou pomyslná astrologická mračna s pomocí konstelace Slunce kvadrát Saturn. Pak navíc 16. května přichází zatmění Luny.

Související obsah

Podle Stříbrného v těchto dnech nastane nebezpečné planetární seskupení, které může v následujících měsících v určitých lokalitách přinést pokusy o rozdmýchávání doutnajících konfliktů. "Mocenské skupiny se mohou pokusit o změnu rovnováhy sil na poli ekonomickém i v mezinárodních vztazích, a to například vypovězením smluv," predikuje astrolog.

Nejvýznamnější konstelace v květnu 2022 podle Stříbrného

1. květen – Z astrologického hlediska je to opravdu čas lásky a harmonie (Venuše v konjunkci s Jupiterem ve znamení Ryb). Lidé by měli být většinou dobře naladění a více si vážit míru a klidu. Soucit a mírumilovnost by měla většinou vítězit nad zlobou a nenávistí.

4.–5. květen – Slunce dostihne na své pouti Uran ve znamení Býka a díky tomu by mohly být podepsány překvapivé obchodní smlouvy. Navíc světlo světa mohou spatřit převratné vynálezy a objevy.

5.–6. květen – Mars trigon Jupiter republiky by nám měl přinést úspěchy ekonomické i politické.

Související obsah

9.–10. květen – Venuše trigon Neptun republiky. Tyto dny jsou ideální pro návštěvy kulturních zařízení nebo pro meditace a rozjímání, rovněž pak pro setkání s přáteli nad sklenkou dobrého vína.

10.–11. květen – Tranzit planety Mars zvýší riziko násilných trestných činů, které pobouří naši veřejnost. Čeští sportovci, vojáci či kriminalisté mohou svést se svými protivníky těžké boje.

13.–18. květen – Toto jsou z astrologického hlediska pro svět, a zejména pro naši republiku velmi kritické dny. Ve světě mohou přijít kvůli kvadrátu mezi Sluncem v Býku a Saturnem ve Vodnáři zemětřesení v přírodě i na burzách. Na našem území lze očekávat v těchto dnech dramatické chvíle v přírodě i ve společnosti. Vyloučeny nejsou výpadky počítačových a rozvodných sítí, možné jsou havárie v hromadné dopravě i v průmyslu.

28.–31. květen – Mars dostihne Jupiter ve znamení Berana a tato žhavá konstelace může v lepším případě vyvolat u lidí vášně sexuální a sportovní, v horším případě se může mnohých zmocnit touha řešit problémy násilným způsobem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz