Domácí

Muž prodával na facebooku lístky na Nohavicu. Pořádně to od přátel schytal. ANKETA

Muž prodával na facebooku lístky na Nohavicu. Pořádně to od přátel schytal. ANKETA
Jaromír Nohavica Zdroj: Mediafax

Po vypuknutí války na Ukrajině se kolem Jarka Nohavici objevilo několik afér, protože se údajně dostatečně nedistancoval od ruského prezidenta. Jeho příznivci na něj přesto nezanevřeli. Jeden z nich si koupil lístky na Nohavicův koncert, na který ale nemůže dorazit, a tak chce prodat lístky na facebooku. Jeho rozhodnutí vyvolalo bouřlivou diskuzi.

Krátce po vypuknutí války na Ukrajině začaly kulturní domy rušit písničkáři Jarku Nohavicovi koncerty. Důvod? Údajný nedostatečný distanc zpěváka vůči Vladimiru Putinovi. Nohavica totiž odmítl vrátit Puškinovu medaili, kterou mu Putin roku 2018 předal za to, že do češtiny překládal texty Vladimira Vysockého.

Toto gesto rozdělilo lidi na dva tábory. Jedni jsou věrní jemu i jeho hudbě a stojí si za tím, že zpěvákovy činy nijak nesnižují kvalitu jeho díla. Druzí se od něj distancovali, protože nemohou Nohavicovy postoje přenést přes srdce.

Související obsah

Na sociálních sítích se stále vedou diskuze obou táborů. Ti, kteří mají Nohavicovy písně stále v oblibě, čelí často kritice ze strany jeho odpůrců.

Zažil to i pan Jiří z Prahy. Před časem si koupil lístky na sobotní koncert Nohavici, nakonec na něj však nemůže jít. Vstupenky se proto snaží prodat přes facebook. Když svůj úmysl zveřejnil, okamžitě se strhla lavina komentářů. Někteří lidé panu Jiřímu vyčítají, že by měl lístky raději spálit nebo nabídnout Putinovi.

Názory na Nohavicu se různí Zdroj: Facebook.com

"Rozhodně nejde o bojkot. Není důvod Nohavicu bojkotovat. Nevím o tom, že by udělal něco zlého. Dílo funguje nezávisle na autorovi," řekl redakci TN.cz pan Jiří.

Obdobně vypadají diskuze i na Nohavicových facebookových stránkách. Lidé v komentářích sdílí fotografie, kde zpěvák přebírá medaili od Putina, nebo rozebírají podezření z jeho spolupráce s StB.

Diskuze na facebookových stránkách Jarka Nohavici Zdroj: Facebook.com

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz