Zahraničí

Policejní zásah na poslední chvíli: Mladík měl plánovat masakr na německé škole

Policejní zásah na poslední chvíli: Mladík měl plánovat masakr na německé škole
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Policisté v německém Essenu pravděpodobně na poslední chvíli zabránili masakru ve škole. Šestnáctiletý mladík se jinému teenagerovi svěřil s tím, že něco plánuje. Ten to vzápětí ohlásil policii, která ve čtvrtek nad ránem vpadla do mladíkova bytu a našla u něj trubkové bomby a další zbraně.

Speciální jednotky ve čtvrtek brzy ráno vpadly do bytu v Essenu, kde žije 16letý středoškolský student. Policisté zasáhli ve chvíli, kdy mladík ještě spal. Jednali na základě oznámení od jiného teenagera, kterému se mladík svěřil, že něco plánuje. Píše o tom deník Bild.

Policisté podle Bildu u mladíka v bytě našli trubkové bomby, několik kuší a podomácku vyrobené zbraně. Mladík je teď podezřelý z toho, že plánoval útok na Gymnáziu Dona Bosca, kde nyní studuje. Existuje ale i podezření, že mohl chtít útočit na realschule v Zámecké ulici, kam chodil dříve.

Související obsah

Obě školy byly od rána uzavřené, policisté se chtěli přesvědčit, že tam mladík nestihl bomby rozmístit. Policie studenta dočasně zadržela, momentálně je vyslýchán a zjišťuje se, co přesně plánoval.

Podle informací deníku Bild se má mladík hlásit k pravicovému extremismu. Při prohlídce se u něj měl najít manifest s xenofobními myšlenkami, který to údajně dokazuje. Tyto informace policie zatím nepotvrdila.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz