Zajímavosti

Princ William hrubě porušil královská pravidla. Jeho důvod ale dojímá

Princ William hrubě porušil královská pravidla. Jeho důvod ale dojímá
Princ William na návštěvě ve Skotsku Zdroj: Profimedia

Budoucí následník britského trůnu princ William se rozhodl naprosto ignorovat královská pravidla. Staletý kodex porušil v dojemném okamžiku, kdy objal uplakaného důchodce při návštěvě Wheatley Group ve skotském Glasgow. S vévodkyní Kate navíc chystají radikální proměnu dalších královských tradic.

Na návštěvě Glasgow princ William udělal velmi hezké gesto ve chvíli, kdy objal postaršího plačícího muže. Tím, že princ zvolil projev emocí a útěchy, nemyslitelně porušil knihu královských pravidel, a markantně se tak odlišil od všech svých předchůdců, kteří se při setkání s veřejností drželi úklonů či formálních podání rukou.

Během setkání se členy královské rodiny přemohly 66letého Williama Burnse emoce. Budoucí král neváhal a s vřelým úsměvem muže objal, rozzářená Kate vše dojatě sledovala, informoval portál Mirror.

Související obsah

William navštívil oblast Kennishead po boku své manželky vévodkyně Kate a společně se setkali s lidmi, kterým pomohla skupina Wheatley Group. Ta podporuje znevýhodněné lidi, jejichž problémy by mohly vyeskalovat až ve ztráty domovů.

Tento čin navíc doprovází zvěsti o dalších změnách tradic královské rodiny, které vévodkyně a vévoda z Cambridge chystají. Pár by chtěl být oslovován jmény, nikoliv dlouhými tituly. Také by rád zahodil zkostnatělé formality, jako jsou například poklony.

Po příjezdu do Skotska navštívili manželé také dětskou školku. Trojnásobná maminka Kate se začala nadšeně mazlit s desetiměsíčním dítětem. "Můžete mou ženu raději dostat pryč, než začne být příliš zadumaná," zavtipkoval princ William na účet Kate.

Podívejte se, jak královna Alžběta II. oslavila své narozeniny:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz