Zajímavosti

Princ William králem? Panovnice mu věří a připravuje ho na roli, tvrdí expert

Princ William králem? Panovnice mu věří a připravuje ho na roli, tvrdí expert
Princ William v parlamentu Zdroj: Profimedia

Královna Alžběta II. se poprvé od roku 1963 kvůli zdravotním problémům nezúčastnila zasedání nového období Parlamentu. Zastoupil ji následník trůnu princ Charles a poprvé na zahájení byl i princ William. Podle experta na britskou rodinu Russella Myerse to značí, že královna Williamovi věří a připravuje jej na královskou pozici.

Britská panovnice se poprvé po 59 letech nezúčastnila otevření Parlamentu. Lékaři jí to nedoporučili kvůli omezené pohyblivosti. Proslov místo ní přečetl její syn princ Charles, přičemž její vnuk princ William se zasedání účastnil poprvé.

Expert na královskou rodinu Russell Myers to podle britského deníku Mirror považuje za znamení, že královna Williamovi věří a nechává ho se připravovat na královskou pozici. V linii nástupnictví je totiž druhý – hned za svým otcem Charlesem.

Související obsah

"S probíhající ságou ze Sussexu a laciným skandálem kolem jeho strýce prince Andrewa se William zapojil do rozhovorů na nejvyšší úrovni ohledně jejich budoucnosti, takže to ukazuje, že nejen Charles, ale i William jsou připraveni vládnout," okomentoval Myers situaci v královské rodině.

Princ Charles podle experta byl vždy realistický v tom, že jej princ William vzhledem k jeho věku zřejmě na trůně brzy nahradí. "Plně podporuje Williama, aby byl jeho zástupcem. A vše se s ním učil, aby mohl plně zajistit jejich budoucnost," uvedl Myers.

Související obsah

​Královna Alžběta II. musela kvůli problémům s pohyblivostí vydat královský dekret, který umožnil princi Charlesovi mít na ceremoniálu potřebné pravomoci. Myers označil zahajování nového období Parlamentu Charlesem a Williamem jako "historii odvíjející se před našima očima".

"Je to bezprecedentní a bezpříkladná událost a význam rozhodnutí královny nelze podceňovat. Vidíme, jak se nám před očima odvíjí historie," dodal expert na královskou rodinu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz