Domácí

Praha 6 měla rozdávat cibulky květin. Lidé mají smůlu, někdo všechno ukradl

Praha 6 měla rozdávat cibulky květin. Lidé mají smůlu, někdo všechno ukradl
Tulipány na Vítězném náměstí (Ilustrační foto) Zdroj: Jiří Hadač / CNC / Profimedia

Na sobotní trhy v Praze se mnoho lidí těšilo. Městská část tam měla zdarma nabízet cibulky tulipánů a hyacintů ze svých záhonů. Zájemci ale mají smůlu, všechny cibulky z uzavřeného kontejneru někdo ukradl. Radnice si stěžuje, že lidé si odnášejí "kořist" i přímo ze záhonů.

Ještě ve středu Praha 6 informovala, že zahradníci ze záhonů vytahali cibulky květin, z nichž část měla být volně k rozebrání na sobotních farmářských trzích na tzv. kulaťáku, jak se přezdívá Vítěznému náměstí. "Uskladňování je finančně náročné a není zaručené, že všechny rostliny na jaře znovu vykvetou. Proto je zdarma rozdáváme, aby vám mohly třeba ještě udělat radost," vysvětlila radnice.

Jenže ve čtvrtek už nebylo co rozdávat. V noci se totiž někdo vloupal do uzavřeného kontejneru na Vítězném náměstí a všechno si odnesl. Z cibulek květin nezbylo nic, na místě zůstaly jenom listy a nepořádek. "Na trzích vám proto nemáme co nabídnout. Akce rozdávání cibulek tulipánů a hyacintů se ruší," informovala smutně radnice na facebooku.

Někde zloději dokonce ani nečekali na to, až zahradníci vyndají cibulky ze země. Například v Zelené ulici si je odnesli přímo ze záhonů. "Rádi bychom ochránili alespoň zbytek záhonů, které jsou ještě v květu. Ale už i tam zahradníci viděli jednotlivce, kteří si beze studu za bílého dne s lopatkami vyrýpávali kusy záhonů a odnášeli je domů," postesklo si vedení městské části.

Související obsah

​Mluvčí městské policie Jiřina Ernestová redakci TN.cz řekla, že se krádeží květin nezabývá. Přesto ji městská část požádala o pomoc. "Požádali jsme šestkové strážníky o pomoc, aby nám na záhony dohlédli," uvedla radnice a dodala, že bude případ nahlašovat Policii ČR.

"Pokud se podaří zloděje chytit a potrestat, bude to příjemná satisfakce, ale upřímně je nám to líto, i za všechny referenty zeleně, kteří se o záhony starají, a jsme trochu v šoku," dodala městská část.

Většina lidí neskrývá pobouření. "Vysadili jsme před časem na Praze 7 hlohyně, drobné keře. Druhý den bylo osm keřů pryč," popsala jedna z obyvatelek Prahy svou zkušenost pod příspěvkem o krádeži cibulek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz