Domácí

Požár v průmyslovém areálu. Dým byl vidět kilometry daleko

Požár v průmyslovém areálu. Dým byl vidět kilometry daleko
Požár v průmyslovém areálu Zdroj: Krimi Plzeň

Velký požár ve čtvrtek zachvátil na Domažlicku halu v průmyslovém areálu. Okolí proto vyděsil hustý černý dým, který byl vidět i z veliké dálky. Po rychlém zásahu hasičů se oheň nakonec podařilo dostat pod kontrolu.

V průmyslovém areálu v Horšovském Týnu zasahovalo ve čtvrtek po poledni pět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Do akce hasiči vyjížděli dohromady s 11 kusy techniky.

Požár vypukl ve firmě Konstruktpol, která se zabývá kovovýrobou. Podle hasičů vznikl vedle haly, kde začal hořet materiál. Z hořících palet s uskladněným materiálem stoupal vysoký oblak dýmu, který byl vidět ze vzdálenosti několika kilometrů.

Související obsah

Navzdory tomu měli hasiči požár rychle pod kontrolou. "Do hodiny jsme měli požár zlikvidovaný," uvedl velitel centrální požární stanice Domažlice Jaroslav Hrdlička. Dodal také, že při požáru se nikdo nezranil a vzniklá škoda a příčina požáru se bude dále zjišťovat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k odstrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz