Zajímavosti

Už žádný "plešoun". Označit tak muže je sexuální harašení, rozhodl britský soud

Už žádný "plešoun". Označit tak muže je sexuální harašení, rozhodl britský soud
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Pokud byste muže označili za plešatého, mohli byste si zadělat na pořádné problémy. Podle pracovního soudu ve Velké Británii jde totiž o sexuální obtěžování.

Tony Finn pracoval pro společnost British Bung Company téměř 24 let. V květnu loňského roku byl ale propuštěn. To si však nenechal líbit a případ dohnal až k pracovnímu soudu. To je nezávislý soud ve Velké Británii, který rozhoduje o právních sporech mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. Navíc si stěžoval, že se stal obětí sexuálního obtěžování ze strany vedoucího továrny.

Muž tvrdil, že během jedné z bouřlivých hádek v továrně ho jeho kolega nazval "plešatou k**dou". Soudce Jonathan Brain zjistil, že jelikož je ztráta vlasů častější u mužů, využít to k jejich popisu je forma diskriminace.

Související obsah

"Nemáme žádné pochybnosti o tom, že oslovovat někoho tímto hanlivým způsobem je velmi znepokojivé," citoval portál Daily Mail soudce Jonathana Braina.

Soudce situaci následně přirovnal k případu, kdy muž sexuálně obtěžoval ženu poznámkou o velikosti jejího poprsí. "Souvisí to s pohlavím. Je mnohem pravděpodobnější, že člověk, který obdrží poznámku o poprsí, bude žena. Zatímco v případě plešatosti půjde spíše o muže," vysvětlil Brain. Právník společnosti však vedoucího továrny bránil, že plešaté mohou být i ženy.

I navzdory tomu však soud nakonec rozhodl, že v případě pana Tonyho Finna šlo o sexuální obtěžování, uvedl portál Business Matters. "Toto jednání porušilo důstojnost pana Finna a vytvořilo pro něj zastrašující, nepřátelské a ponižující prostředí," uvedl soudce.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz