OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Dětská dopravní nadace bude pomáhat sirotkům obětí dopravních nehod i na Slovensku

Dětská dopravní nadace bude pomáhat sirotkům obětí dopravních nehod i na Slovensku
Zdroj: AAA auto

Společnost AURES Holdings spolu se slovenským automotoklubem ÚAMK a společností ESSOX iniciovali založení Dětské dopravní nadace (DDN), která bude pomáhat a podporovat pozůstalé děti rodičů, které přišly o život při dopravních nehodách.

V České republice funguje Nadace již více než dvacet let a za tu dobu vyhověla téměř devíti stům žádostí o pomoc a rozdala přes patnáct milionů korun.

„Počet dopravních nehod s fatálními následky v České republice a na Slovensku bohužel neklesá. Nejhorším typem nehod jsou ty, při kterých zahynou jeden nebo oba rodiče ještě neplnoletých dětí. Posláním Dětské dopravní nadace je hlavně finančně podporovat takto osiřelé děti, ale i ty, které k důsledku dopravní nehody mají trvalé následky na zdraví. Jsem ráda, že Nadace bude nyní pomáhat nejen v České republice, ale i na Slovensku,“ informuje Karolína Topolová, předsedkyně správní rady Nadace a generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě autocenter AAA AUTOMototechna. Skupina bude Nadaci přispívat 0,50 EUR z každého prodaného automobilu na Slovensku.

V České republice Nadace funguje už více než dvacet let a za tu dobu vyhověla téměř 900 žádostem a podpořila sirotky částkou vyšší 15 milionů korun. Nadace podporuje děti, které přišly o rodiče v důsledku dopravní nehody po celou dobu studia, tedy až do věku 25 let. Kromě podpory studia Dětská dopravní nadace poskytuje podporu i dětem na zdravotní rehabilitace, pobyty v přírodě na udržení životního standard. Stejné poslání bude Nadace plnit i na Slovensku.

Zakladatelem nadace je slovenský automotoklub ÚAMK, který působí v oblasti bezpečnosti v dopravě. „Mezi hlavní priority ÚAMK patří prevence v dopravně-bezpečnostním dění, proto mě velmi těší, že jsme se se společností AURES Holdings spojili a společně jsme mohli založit Dětskou dopravní nadaci i na Slovensku, kde takový projekt a podpora pozůstalým dětem s ohledem na velký počet dopravních nehod dlouhodobě chyběl,“ říká prezident slovenského automotoklubu Dr. Juraj Smrečan a zároveň člen správní rady Nadace.

Sirotky obětí dopravních nehod podpoří i společnost ESSOX, poskytovatel spotřebitelského financování a leasingu v České republice a na Slovensku. Generální ředitelka společnosti Jana Hanušová je zároveň významným třetím členem správní rady Nadace: „Téma bezpečné dopravy je mi velmi blízké. I proto se s kolegy v rámci našeho projektu Společně bezpečně již pět let věnujme vzdělávání dětí, při kterém je bezpečnost v dopravě jedním z klíčových témat. Rozvíjíme tak oblast prevence, ale občas je potřeba pomoci i v situaci, kdy k nehodě přes veškerou osvětu dojde. Jsem proto velmi ráda, že můžeme podpořit Dětskou dopravní nadaci a mám tak možnost rozvíjet svoji dlouhodobou vizi o bezpečné dopravě,“ uvedla Jana Hanušová.

Podrobnější informace o činnosti nadace a návod jak zažádat o příspěvek mohou zájemci nalézt na webu nebo Facebooku:

Česká republika: www.detskadopravninadace.cz / https://www.facebook.com/detskadopravninadace

Slovensko: www.detskadopravnanadacia.sk / www.facebook.com/detskadopravnanadacia

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz