Krimi

Hledání zavražděného miminka v Kroměříži: Policie má nové informace

Policisté od čtvrtka prověřují možnou vraždu novorozeného dítěte v Kroměříži. V pátek k případu zveřejnili nové poznatky.

Na případ je ve čtvrtek v ranních hodinách upozornil lékař z kroměřížské nemocnice, když k nim přišla pacientka po právě prodělaném porodu, ale neměla u sebe žádné dítě. Žena krátce po ošetření z kroměřížské nemocnice na svou žádost odešla. "Ihned po oznámení jsme po rodičce začali pátrat. Čtyřiadvacetiletou ženu i jejího druha jsme následně omezili na osobní svobodě," sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Případem se začali zabývat krajští kriminalisté a několik hodin se snažili čerstvě narozené dítě najít. Prohledávali okolí domu, kontejnery a kanalizaci. "V bytě ženy jsme ve večerních hodinách provedli domovní prohlídku," uvedla Kyšnerová. 

Související obsah

​Tělíčko novorozence se nepodařilo najít ani po hodinách pátrání. "Skutek prověřujeme jako závažný trestný čin vraždy. Krajští kriminalisté i nadále na případu usilovně pracují," dodala Kyšnerová. 

Fotografie z pátrání po novorozenci

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz