Zahraničí

Ukrajinci zasáhli v Černém moři další ruskou loď. Likvidují také pontonové mosty

Rusové pokračují v ostřelování Donbasu a snaží se posílit své pozice na hranicích. Tvrdé boje se sváděly také u řeky Severní Doněc. Ukrajinským silám se podařilo zabránit, aby ruské jednotky překročily řeku. Ukrajina navíc hlásí další zasaženou ruskou loď v Černém moři.

Ruská armáda posiluje své pozice u hranic s Ukrajinou. Stále však vojáci pokračují v ostřelování oceláren Azovstal v Mariupolu. Podle náměstkyně ukrajinského ministra obrany Anny Maljarové však zatím není možné mít oblast pod kontrolou, píše Ukrajinská pravda.

"Pokud by existovala alespoň jedna příležitost k odblokování města vojenskými prostředky, vedení země by ji využilo. Ozbrojené síly dělají vše, co je v jejich silách, aby tuto situaci napravily," uvedla Maljarová.

Související obsah

Těžké boje se sváděly také o Charkov. Ukrajincům se nakonec podařilo zatlačit ruské jednotky zhruba 45 kilometrů od města.

Ukrajinci zasáhli další ruskou loď

Poblíž Hadího ostrova v Černém moři byla ve čtvrtek zasažena ukrajinskou střelou další ruská loď, informovala BBC.. "Díky akci našeho námořnictva začala hořet podpůrná loď Vsevolod Bobrov. Jde o jednu z nejnovějších v ruské flotile," sdělil mluvčí vojenské správy Oděské oblasti Serhij Bratčuk.

Pro ruské jednotky je oblast kolem Hadího ostrova velmi strategickým místem. Snadno by totiž mohly odtamtud získat kontrolu nad Černým mořem.

Zničení mostu přes řeku Severní Doněc

Ukrajinským jednotkám se podařilo zabránit, aby Rusové překročili řeku Severní Doněc na západ od Severodoněcku. Zničili totiž pontonový most. Rusko tam navíc přišlo o velké množství techniky i nejméně jednu praporní skupinu.

"Dělostřelci 17. tankové brigády zahájili letní sezónu pro ruské vojáky. Někteří se koupali v řece, jiní byli spálení květnovým sluníčkem," citoval portál Newsweek ukrajinské ministerstvo obrany.

Související obsah

Podle britského resortu obrany jsou pokusy překročit řeku v současné situaci "velice riskantní". Svědčí to podle vysokých představitelů Británie o tom, že ruští velitelé jsou pod velkým tlakem, aby dosáhli jakéhokoli pokroku na východě Ukrajiny.

Rusové se v poslední dnech snažili vybudovat několik mostů přes řeku. To jim však hatí ukrajinské jednotky, které je likvidují. Podle ukrajinského generálního štábu se však ve čtvrtek podařilo ruským silám překročit řeku u města Lyman.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz