Zajímavosti

Podivný útvar na Marsu děsí. Vypadá jako mimozemská brána

Podivný útvar na Marsu děsí. Vypadá jako mimozemská brána
Brána na Marsu | Zdroj: Profimedia

Opravdu zvláštní útvar ve skalách zachytilo vozítko Curiosity Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) na Marsu. Otvor totiž vypadá jako dokonale vytesaný průchod, který se nachází v marťanské krajině.

Snímek pořídilo vozítko Curiosity 7. května na geologickém místě, známém jako Greenheugh Pediment, na Marsu. Záběry okamžitě vzbudily rozruch po celém světě. Mnozí spekulují, že by mohlo jít o malý úkryt pro Marťany, nebo dokonce o průchod do jiného vesmíru, píše portál ScienceAlert.

Tajemné "dveře" jsou však s největší pravděpodobností pouze prasklinou ve skále. Někteří poukazovali na to, že útvar mohl vzniknout během zemětřesení na planetě. To nejsilnější NASA evidovala 4. května letošního roku. Vědci doposud zkoumají, co otřesy způsobilo.

Související obsah

Odborníci vesmírné nadšence a milovníky sci-fi zklamali. "Jde o malou štěrbinu ve skále. Je zhruba 30 centimetrů široká a napříč má 45 centimetrů. V daném místě je vidět i několik lineárních zlomů," vysvětlil pro portál Snopes mluvčí Laboratoře proudového pohonu NASA.

Pokud jde o hrůzostrašně vypadající objevy ve vesmíru, experti varují, že je důležité se nenechat příliš unést představivostí. Rozruch vyvolal například také objev podivného objektu ve tvaru krychle. Nakonec se ukázalo, že nejde o žádný "domeček" na Marsu, ale o kus kamene.

Čína zahájila novou vesmírnou misi. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz