Naše Česko

Čeho se děti bojí v přírodě? Nejvíc jim vadí klíšťata a pak zlí lidé

Čeho se děti bojí v přírodě? Nejvíc jim vadí klíšťata a pak zlí lidé
Děti v přírodě Zdroj: Profimedia

Mnozí rodiče nechápou, proč jejich ratolesti sedí raději u počítače, než aby vyrazily ven s kamarády, zvlášť když je venku krásně. Děti v průzkumu projektu Čtení pomáhá prozradily, co je od času v přírodě odrazuje. Nejvíc nesnáší klíšťata, ale bojí se i zlých lidí. Dále jim vadí nuda a žádný přístup k wi-fi. Láká je však čistý vzduch, ticho a klid.

Charitativní projekt Čtení pomáhá se zaměřil na vztah dětí a přírody, která pro ně hraje významnou roli. Tisícovka českých dětí a dospívajících odpovídala na otázky, jak často chodí ven a co se jim tam líbí a nelíbí.

Projekt zjistil, že děti mají přírodu rády hlavně díky klidu, čerstvému vzduchu, zeleni a zvířatům. Třetina z nich oceňuje, že si venku může udělat hezké fotky na instagram.

Související obsah

Pobyt v zeleni však mnohým znepříjemňuje pár věcí. Více než půlka ratolestí řekla, že nesnáší klíšťata, a třetina se bojí zlých lidí, které může venku potkat. Úsměvné jsou například nevýhody přírody jako nuda, ticho a žádný přístup k wi-fi. Také si tam prý nemohou nic koupit.

Děti a příroda Zdroj: se svolením Čtení pomáhá

Do přírody děti vyráží nejčastěji samy (54 %), s kamarády (52 %) nebo s rodinou (46 %). Překvapující bylo zjištění, že se školou či s družinou do přírody zavítá jen 5 % dětí, se zájmovým kroužkem o 2 procentní body více. Většina z dotazovaných navíc řekla, že se o přírodu zajímá a ráda by jí v budoucnu pomohla.

Děti a příroda Zdroj: se svolením Čtení pomáhá
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz