Domácí

Pletou si mě s asistentkou, stěžuje si poslankyně. Spolustraník jí poradil, ať víc maká

Pletou si mě s asistentkou, stěžuje si poslankyně. Spolustraník jí poradil, ať víc maká
Marie Jílková Zdroj: Profimedia

Ne jednou, ale hned dvakrát se v pátek stala trapná příhoda lidovecké poslankyni Marii Jílkové. Předsedkyni stálé komise pro rodinu a rovné příležitosti si totiž její kolegové ze Sněmovny spletli s asistentkou. S pomocí a radou rázem přispěchal její spolustraník Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL).

V nepříjemné situaci se v pátek hned dvakrát ocitla poslankyně Marie Jílková (KDU-ČSL). V Poslanecké sněmovně si ji totiž spletli její kolegové. Považovali ji jen za asistentku.

"Co to jsou ty ošklivé genderové stereotypy? Všichni o nich mluví, ale málokdo je viděl! Dvakrát během jednoho dne se mne dva poslanci zeptali, čí jsem asistentka. Tak asi tolik," postěžovala si Jílková na twitteru.

Související obsah

Její stranický kolega a poslanec Pavel Bělobrádek rázem přispěchal s radou, jak se nenechat splést se zaměstnancem Sněmovny. Podle něj by Jílkové pomohlo, kdyby se častěji ukazovala za řečnickým pultem.

"Zkus častěji vystupovat na mikrofon a zaujmout," poradil Jílkové Bělobrádek. Sám také přiznal, že občas některé své kolegy také nepoznává a má je za novináře či asistenty. Podle něj to bylo právě kvůli tomu, že je nikdy za mikrofonem neviděl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz