Domácí

Pražany čeká peklo na silnicích. Nejdřív fotbalové derby, pak koncerty

Pražany čeká peklo na silnicích. Nejdřív fotbalové derby, pak koncerty
Ilustrační snímek Zdroj: TV Nova

Na neděli a pondělí jsou v Praze naplánované dva koncerty německé metalové kapely Rammstein v Letňanech a derby pražských "S" na Edenu. Policisté se obávají, že bude kvůli přílivu lidí na události doprava v hlavním městě kolabovat. Proto všem účastníkům akcí doporučují, aby nejezdili auty a dali přednost hromadné dopravě. Dopravu navíc může zkomplikovat také počínající oprava Barrandovského mostu.

Pražskou dopravu a policisty čeká náročná neděle a pondělí. Na neděli je totiž naplánované od pěti hodin odpoledne fotbalové derby mezi týmy SK Slavia Praha a AC Sparta Praha na Edenu. Ve stejný den, jen o hodinu dříve, začne také koncert německé kapely Rammstein v Letňanech. Skupina vystoupí na stejném místě a ve stejném čase i následující den.

Na zajištění veřejného pořádku a dopravy se bude podílet několik desítek pražských policistů. "Vzhledem k mnohatisícové účasti diváků může dojít k dopravním komplikacím. Od poledních hodin do zhruba jedenácti večer budou ulice v bezprostředním okolí letiště pořadateli uzavřené pro veškerou dopravu," upozornila policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Související obsah

Opatření se nevyhnou také fotbalovému klání obou pražských celků. "Podílet se na nich bude několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě i policisté se psy a na koních. Budou dohlížet nejen na ochranu veřejného pořádku, ale také na bezpečnost a plynulost silničního provozu," informovala Siřišťová.

"Nutno také zmínit, že parkovací kapacity kolem stadionu jsou omezené, proto prosíme návštěvníky fotbalového utkání, aby nechali svá vozidla doma a v co největší možné míře využili městskou hromadnou dopravu nebo vlak. Před začátkem utkání a po jeho skončení se budou v okolí s velkou pravděpodobností tvořit kolony, které budou na místě usměrňovat policisté z oddělení řízení dopravy," dodala mluvčí s tím, že pomáhat policistům budou i strážníci.

Dopravu může navíc zkomplikovat také začínající oprava Barrandovského mostu. Už v sobotu tam silničáři začali vyznačovat dopravní omezení. Následně se tvořily kolony a řidiči čekali ve frontě i 15 minut. Opravy pak začnou v pondělí. 

"Hned v pondělí 16. května zahájíme práce na rekonstrukci mostu frézováním povrchu vozovek. Zároveň začneme odstraňovat původní zábradlí a svodidla, následně zbouráme mostní římsy. Tyto části Barrandovského mostu jsou již ve velmi špatném technickém stavu, proto je plánujeme plně nahradit. Souběžně bude probíhat kompletní demolice mostovky Strakonické rampy, kterou také čeká kompletní výměna," přiblížil ředitel Oblasti mostních staveb ve společnosti PORR Martin Ředina.

Přípravy na rekonstrukci Barrandovského mostu začaly už v sobotu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz