Domácí

Veterináři zavřeli bourárnu v Trutnově. Načerno se tam zpracovávalo maso

Veterináři zavřeli bourárnu v Trutnově. Načerno se tam zpracovávalo maso
Záběry z nelegální bourárny Zdroj: Státní veterinární správa

Státní veterinární správa ve středu zastavila provoz černého podniku na zpracování masa. V Královéhradeckém kraji objevila nelegální bourárnu, kde se načerno zpracovávalo vepřové maso. Pachatelům hrozí pokuta až půl milionu korun.

Provoz nelegální bourárny masa zarazili ve středu 11. května inspektoři Státní veterinární správy. Podnik na zpracování masa v Trutnově nalezli veterináři s pomocí anonymního tipu. Na místě inspektoři zjistili, že se v bourárně maso nejen zpracovává, ale i skladuje.

Veterináři zajistili a znehodnotili více než 80 kilogramů zpracovaného vepřového masa. To bude muset na své vlastní náklady zlikvidovat v asanačním podniku provozovatel. Kromě toho také veterinární správa může firmě udělit pokutu až půl milionu korun.

Související obsah

Provozovatelská firma je přitom opakovaným hříšníkem. Firma v Trutnově totiž maso zpracovávala bez povolení a registrace, což si však loni sama zrušila. Již v minulém roce Státní veterinární správa firmě udělila množství pokut za různé přestupky. Tou doposud nejvyšší byla pokuta 325 tisíc korun.

Na záběry z nelegální bourárny se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz