Domácí

Na Šumpersku hořel dům. Při požáru hrozila také velmi silná exploze

Na Šumpersku hořel dům. Při požáru hrozila také velmi silná exploze
Požár v Raškově Zdroj: HZS Olomouckého kraje

K požáru vyjížděli v pátek hasiči z Olomouckého kraje. Ve vsi Raškov začal hořet přístřešek, ze kterého se požár rozšířil i na rodinný dům. Velké nebezpečí představovaly zejména tlakové lahve, které museli hasiči z domu vynést.

Hned šest jednotek hasičů si v pátek vyžádal požár rodinného domu v Raškově na Šumpersku. Požár se rozšířil z malého přístřešku, který přiléhal přímo k domu. Hasiči museli při hašení použít i specializovanou techniku pro práci ve výškách.

Největší hrozbu představovaly čtyři tlakové lahve, které se v domě nacházely. Požár totiž mohl způsobit jejich explozi, tím pádem i výrazné škody. Hasičům se naštěstí podařilo tyto lahve dostat ven z domu a do bezpečí.

Související obsah

Požár se už podařilo dostat pod kontrolu. Hasiči s pomocí termokamery dohasili poslední ohniska, z nichž by mohl požár opět vzplanout. "Škoda se podle předběžného odhadu dostane přes hranici 1,5 milionu korun. Příčinu zjišťuje na místě vyšetřovatel," uvedli na twitteru olomoučtí hasiči.

Na fotografie z požáru se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz