Krimi

Výbuch v rodinném domě: Zřejmě šlo o úmysl, míní policisté

Výbuch v rodinném domě: Zřejmě šlo o úmysl, míní policisté
Hasiči při zásahu Zdroj: Hasiči Olomouckého kraje

V pátek vypukl požár rodinného domu v Lipníku nad Bečvou, který byl zřejmě zapříčiněný výbuchem. Podle policistů mohlo jít o úmysl. Jednoho člověka zdravotníci převezli do nemocnice.

V pátek kolem poledne hasiči zasahovali u požáru rodinného domu v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku. Podle informací olomouckých hasičů vznikl pravděpodobně následkem výbuchu a zasáhl přízemí domu. Při požáru hořelo i schodiště. 

Hasiči se dostali do patra rodinného domu pomocí nastavovacích žebříků. Díky tomu se z domu dostal i jeho majitel, kterému pohotově přistavil žebřík soused. Majitel skončil z preventivních důvodů v péči zdravotníků. 

Související obsah

Na místo vyjížděli také přerovští policisté. Ti zjistili, že požár byl pravděpodobně založen úmyslně. Podezřelého zadrželi. "Případ si přebírají krajští kriminalisté pro podezření ze spáchání násilného trestného činu ve stadiu pokusu," uvádí policisté.

Související obsah

Na místě zasahovaly čtyři hasičské jednotky, které v současné době dostaly plameny pod kontrolu. Objekt hasiči odvětrávali přetlakovou ventilací. "K hašení jsme využili 3C proudy a vysokotlak. Zásah probíhá v dýchací technice," píší hasiči na svém twitteru.

Fotografie požáru rodinného domu můžete vidět zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz