Krimi

Policie v Kroměříži stále hledá mrtvé novorozeně. Podezřelou dvojici pustila

Kroměřížští policisté stále nenašli tělíčko dítěte, které se mělo narodit ve čtvrtek během utajeného porodu v jednom z tamních paneláků. Dvojici, která byla pro podezření z vraždy novorozeněte zadržena, tak policisté museli po výslechu pustit na svobodu.

Obyvatelé domu, kde se dítě mělo narodit, nemluví už třetí den o ničem jiném. Nechápou, jak se pár, který žije v pátém patře, po narození potomka zachoval. Dítě se mělo narodit ve čtvrtek nad ránem. Policie se o utajeném porodu dozvěděla o pár hodin později od lékaře, který ženu s poporodními problémy ošetřoval.

Kroměřížská nemocnice přitom není ani 200 metrů od domu, kde se potomek narodil. Právě tam žena přišla se zdravotními problémy. Navíc je v nemocnici i zařízení, kde mohla nechtěné dítě odložit.

Související obsah

Policisté ještě ve čtvrtek dopoledne pravděpodobnou matku dítěte a jejího přítele zadrželi. Obvinění však nakonec nepadlo. "Oba podezřelé jsme propustili ze zadržení. Právní kvalifikace se ale nezměnila, případ stále prověřujeme jako vraždu," uvedla mluvčí zlínské policie Simona Kyšnerová.

V pátrání po novorozenci, kterého policisté hledali například v kontejnerech nebo v kanalizaci, zatím nepomohlo vůbec nic. Obdobný případ řešili na začátku roku v Pardubicích. Tam bezdomovci objevili v popelnici holčičku, omotanou kusem hadru. Naštěstí se ji podařilo zachránit.

jal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz