Zajímavosti

Pláčete při krájení cibule? Vychytávka, díky které neuroníte už ani slzu

Pláčete při krájení cibule? Vychytávka, díky které neuroníte už ani slzu
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Slzy jako hrachy a pálení očí zažil při krájení cibule snad každý. O vychytávku, díky které se tomu můžete vyhnout, se na sociálních sítích podělila mladá žena. S jednoduchou pomůckou už neuroníte ani slzu.

Existuje mnoho rad a triků, jak nakrájet cibuli bez toho, aby vám vyhrkly slzy. Se zaručeným tipem přišla na sociálních sítích Trina Michellová. Nepotřebujeme k tomu žádné plavecké brýle, postačí pouze vlhká papírová utěrka.

"Věděli jste, že důvod, proč pláčete, když krájíte cibuli, je ten, že chemikálie v ní je přitahována k nejbližšímu zdroji vody? Tím jsou právě oči," citoval portál Mirror Michellovou.

Související obsah

Stačí k prkénku položit mokrou papírovou utěrku. Chemikálii tak bude přitahovat její vlhkost a vy nebudete plakat. Její rada vyvolala na sociálních sítích rozporuplné reakce. Většina lidí však přiznala, že její trik skutečně funguje. "Ano. Mohu potvrdit, že mi to velice pomohlo," napsal jeden z uživatelů.

Lidé se navíc podělili také o vlastní vychytávky. Jedné žene pomáhá, když si nasadí kontaktní čočky. Jiná zase dává před krájením cibuli na chvíli do ledničky.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz