Zajímavosti

Pláčete při krájení cibule? Vychytávka, díky které neuroníte už ani slzu

Pláčete při krájení cibule? Vychytávka, díky které neuroníte už ani slzu
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Slzy jako hrachy a pálení očí zažil při krájení cibule snad každý. O vychytávku, díky které se tomu můžete vyhnout, se na sociálních sítích podělila mladá žena. S jednoduchou pomůckou už neuroníte ani slzu.

Existuje mnoho rad a triků, jak nakrájet cibuli bez toho, aby vám vyhrkly slzy. Se zaručeným tipem přišla na sociálních sítích Trina Michellová. Nepotřebujeme k tomu žádné plavecké brýle, postačí pouze vlhká papírová utěrka.

"Věděli jste, že důvod, proč pláčete, když krájíte cibuli, je ten, že chemikálie v ní je přitahována k nejbližšímu zdroji vody? Tím jsou právě oči," citoval portál Mirror Michellovou.

Související obsah

Stačí k prkénku položit mokrou papírovou utěrku. Chemikálii tak bude přitahovat její vlhkost a vy nebudete plakat. Její rada vyvolala na sociálních sítích rozporuplné reakce. Většina lidí však přiznala, že její trik skutečně funguje. "Ano. Mohu potvrdit, že mi to velice pomohlo," napsal jeden z uživatelů.

Lidé se navíc podělili také o vlastní vychytávky. Jedné žene pomáhá, když si nasadí kontaktní čočky. Jiná zase dává před krájením cibuli na chvíli do ledničky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz