Zahraničí

Podezřelý z únosu Maddie si nechal přeoperovat obličej. Bylo mu to k ničemu

Podezřelý z únosu Maddie si nechal přeoperovat obličej. Bylo mu to k ničemu
Madeleine McCannová Zdroj: Profimedia

Hlavní podezřelý v případu ztracené Maddie McCannové Christian Brückner se před vyšetřovateli dlouho důkladně schovával. Podle šetření Brückner dokonce podstoupil v Německu operaci, která mu výrazně změnila vzhled, a to jen několik měsíců po zmizení holčičky na dovolené v Portugalsku. I tak ho ale svědkyně poznala.

Skoro 15 let už vyšetřovatelé hledají odpověď na otázku zmizení tehdy tříleté Madeleine McCannové. V případu už delší dobu mají hlavního podezřelého, kterým je Němec Christian Brückner. Ten měl jen několik měsíců po záhadném zmizení dívenky podstoupit plastickou operaci, kterou se měl zbavit jednoho ze svých charakteristických znaků.

Podle portálu The Sun to tvrdí tým dokumentaristů, kteří se případem zmizelé Maddie dlouho zabývají a kteří úzce spolupracují s vyšetřovacím týmem. Ti nyní odhalili, že si Brückner nechal čtyři měsíce po zmizení Maddie v Německu upravit pozici čelisti. Před operací měl totiž výrazně vyčnívající čtyři horní zuby.

Související obsah

Zákrok, který jej přišel na přibližně 223 tisíc korun, měl zakrýt jeho hlavní poznávací rys. Jen 19 dní před zmizením Maddie totiž napadl tehdy desetileté děvče v letovisku Salema muž, který měl podle popisu děvčete stejně pokřivené zuby jako Brückner. Stejný znak hlásili i svědci, podle jejichž popisu vyšetřovatelé dali dohromady portrét podezřelého, jenž se osudné noci plížil okolo bytu McCannových.

Změna vzezření mu ale nebyla nijak platná. Dnes již 25letá oběť útoku v Salemě jej totiž spolehlivě poznala i po letech. Vyšetřovatelé nyní doufají, že budou moci ještě letos Brücknera obvinit z únosu i z útoku na německé děvče v Salemě.

Policie oznámila průlom ve vyšetřování (10/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz