Zahraničí

Střelci opět zabíjeli v USA, jeden v kostele, další na tržišti

Tři mrtví zůstali po nedělním řádění střelců ve Spojených státech. Jednu oběť a pět zraněných má na svědomí ozbrojenec v kalifornském kostele, dva mrtví a tři zranění jsou výsledkem incidentu na bleším trhu v Texasu.

Šedesátiletý Asiat začal podle policie pálit v presbyteriánském kostele v městečku Laguna Woods vzdáleném asi 80 kilometrů od centra Los Angeles v půl druhé odpoledne místního času, informovala agentura AP.

Jednoho člověka zabil, pět dalších zranil. Čtyři z nich byli do nemocnice převezeni v kritickém stavu. Střelce odzbrojili a svázali sami farníci, což místní šerif označil na "výjimečné hrdinství a statečnost". Jinak by podle něj bylo obětí mnohem víc. Policisté zajistili dvě pistole, ze kterých vyšly rány. O motivu zatím nic nesdělili. Není známo, zda se pachatel účastnil bohoslužby a s oběťmi se znal.

V době útoku se v kostele sešli podle agentury BNO členové tchajwanského sboru, většina z asi 40 přítomných je této národnosti či původu. V Laguně Woods bydlí v drtivé většině starší lidé, kteří se sem stěhují na důchod. Nejmladšímu z postřelených je 66 let.

Související obsah

​Texaský incident se dvěma mrtvými se odehrál na rušném bleším trhu necelých 20 kilometrů od centra Houstonu. "Střelba mohla být důsledkem hádky mezi dvěma stranami, která se zvrhla v násilí," citovala CNN místního šerifa. Mezi oběťmi ani třemi zraněnými nebyl podle něj žádný nezúčastněný kolemjdoucí.

Policisté na místě našli dvě pistole, ze kterých vyšlo několik ran, a začali zjišťovat, kdo střílel, a jak se vše semlelo.

Oba případy se staly den poté, co bělošský mladík zastřelil v obchodě v Buffalu deset lidí, pravděpodobně kvůli rasismu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz