Válka na Ukrajině

Ukrajinec přežil vlastní popravu. Z hrobu se dokázal vyhrabat ven

Ukrajinec přežil vlastní popravu. Z hrobu se dokázal vyhrabat ven
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Ruští vojáci ve vesnici v Černihivské oblasti postřelili Ukrajince Mykolova Kuličenka a zabili jeho dva bratry. Těla potom hodili do hrobu, který jim vykopali, a zasypali je hlínou. Mykolovi střela poškodila pouze měkké tkáně, proto se mu podařilo přežít a z hrobu se nakonec dokázal dostat ven. Informuje o tom běloruský nezávislý list Naša Niva.

Ruští vojáci 18. března vpadli do domu třech bratrů, kde našli ukrajinskou uniformu nejmladšího bratra Jevhena a medaile jejich dědečka. Podle Mykola, který postřelení přežil, to bylo důvodem, proč je ruští vojáci chtěli zavraždit. Příběh přinesl běloruský nezávislý list Naša Niva.

Jevhena vyvedli na ulici a zbili ho obuškem. Poté všem třem zavázali oči a odvezli je z okupované vesnice. Lidi ze vsi mučili v areálu místní pily. Bratry tam drželi tři dny a pak je znovu odvezli, aby je zastřelili. 

Související obsah

​Okupanti nejdříve vykopali mužům hrob, pak jim svázali ruce a nohy a postřelili je do hlavy. První střela zabila nejmladšího bratra Jevhena, další pak staršího Dmytra. Prvního bratra vhodili do vykopané díry, druhého ne.

"Když pak střelili mě, kopli do mě a já jsem spadl na staršího bratra," popisoval Mykola, kterému střela prošla pouze tvářemi. Rusové následně těla zasypali hlínou a z místa odjeli. Mykola se z hrobu dokázal dostat i se svázanýma nohama a rukama a hledal pomoc v nejbližší vesnici. Jedna z místních obyvatelek jej u sebe nechala bydlet.

Když poté ukrajinská armáda vesnici osvobodila, prokurátor potvrdil, že bratři byli postřeleni a do hrobu je vhodili se svázanýma rukama, nohama a s převázanými oči. Nyní budou ukrajinské úřady pátrat po vojácích, kteří mají vraždu bratrů na svědomí. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz