Domácí

Stanové městečko problém nevyřešilo. Na nádraží nadále nocují stovky uprchlíků

Na hlavním nádraží v Praze je stále mnoho romských uprchlíků z Ukrajiny, kteří nemají zájem o přesun do stanového městečka. Jejich přítomnost na nádraží se ale některým obyvatelům Prahy nelíbí.

Stanové městečko v pražské Troji problém s vysokým počtem romských uprchlíků z Ukrajiny na hlavním nádraží nevyřešilo. Nadále tam totiž přespávají téměř čtyři stovky lidí. Během dne se jejich počty snižují ke stovce.

"Stále tu tedy nocuje 300 až 400 lidí (maminky s dětmi). De facto se jedná stále o ty osoby, které jsou tu již několik dní, čekající na procedury systému," uvedla pro TN.cz Mlada Hošková z Iniciativy Hlavák.

Související obsah

​Uprchlíky se nedaří dostat do důstojnějšího ubytování. "Problém je, že ty rodiny jsou celkem velké. To znamená, že je složité ubytovat třeba 20 lidí najednou," řekl pro TV Nova krizový koordinátor z Organizace pro pomoc uprchlíkům Jakub Chromý.

Podle vyjádření ministerstva vnitra by situaci s uprchlíky měl řešit hlavně Magistrát hlavního města Prahy. Ten nás v pondělí odkázal na svou čtvrteční tiskovou zprávu.

Do stanového městečka bylo podle Chromého celkem přesunuto necelých 150 lidí. Jen za neděli podle dat pražských hasičů dorazilo do stanového městečka 67 uprchlíků. Celkem bylo v pražském Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině odbaveno přes 88 tisíc lidí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz