Domácí

Do stanového městečka v Praze míří první ukrajinští uprchlíci

První uprchlíci, kteří několik dní přebývali na hlavním nádraží v Praze, už vyrazili do stanového městečka v pražské Troji. V prvním z autobusů, který je má do jejich nového dočasného domova přepravit, jich odjelo 16.

V sobotu začala přeprava prvních ukrajinských uprchlíků do stanového městečka v pražské Troji. Výstavbou městečka chce Praha vyřešit neúnosnou situaci na hlavním nádraží, kde uprchlíci přebývali. První autobus odjel v poledne se 16 uprchlíky, převážně ženami a dětmi.

Přesun uprchlíků je naplánován na celý víkend. Ve stanovém městečku v Troji se v sobotu podle očekávání zaplní polovina kapacity. Ti, na které se v sobotu nedostane, budou ještě přespávat na nádraží a do provizorních domovů odcestují až v neděli.

Související obsah

Stanové městečko v Troji tvoří dohromady deset velkých stanů. Ty mají pojmout celkem 150 uprchlíků. Jedná se hlavně o ukrajinské Romy, kteří jsou nuceni přespávat venku. Městečko má také zajištěnou tekoucí vodu, záchody i jídelnu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz