Domácí

Do Česka přijel poprvé vodíkový vlak. Představí se na několika nádražích

Na pražské hlavní nádraží přijel v úterý ráno vodíkový vlak. Jedná se o první návštěvu lokomotivy na tento pohon v Česku. Do středy 25. května vlak projede skoro celou zemi.

Jediný vlak na vodíkový pohon na světě přijel v úterý ráno do Prahy. Z hlavního nádraží vlak Coradia iLint pokračuje na předváděcí jízdu do Vraného nad Vltavou a do Mníšku pod Brdy.

"Tento vlak s nulovými emisemi a nízkou hlučností může být vynikající náhradou za dosluhující dieselové vlaky," tvrdí firma Alstom, která svůj vlak Coradia iLint do Česka přivezla. 

Vlak se postupně zastaví na několika nádražích po celém Česku. Ve středu pojede z České Třebové na předváděcí jízdu do Lanškrouna, ve čtvrtek do Bruntálu a Krnova a ve stejný den vyjede z Krnova do stanic Ostrava-Svinov a Opava-Východ.

Související obsah

V pátek a v sobotu bude vlak na Slovensku. Do Česka se vrátí v neděli, kdy vyjede na předváděcí jízdu z Jihlavy do Horní Cerekve, Pelhřimova, Tábora a Českých Budějovic. Právě z Českých Budějovic poté ještě vyrazí na jízdu do Polné na Šumavě.

V pondělí 23. května se vlak zastaví ve zkušebním centru VUZ Velim. V úterý se však zase vydá na cestu, nejdřív z Hradce Králové do Jičína, Turnova a Liberce a poté z Liberce do Mimoně a České Lípy.

Roadshow vlaku končí ve středu 25. května. To se vlak vydá z České Lípy na předváděcí jízdu do Jedlové, Benešova nad Ploučnicí a Děčína. Z Ústí nad Labem poté naposledy v Česku projede mezi stanicemi Děčín hlavní nádraží, Ústí nad Labem hlavní nádraží a Ústí nad Labem západ.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz