OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Jak můžeme pomoci čmelákům, vysvětlí náš další Zelený hrdina.

Celoroční kampaň Zelený hrdina upozorňující na jednotlivce či firmy, kteří svými aktivitami přispívají ke zdravé budoucnosti naší planety, představí v úterý 17. května již sedmého z celkem dvanácti hrdinů. A tentokrát budou televizní obrazovky pěkně bzučet. V rámci tématu rovnováha v přírodě se o svůj zajímavý příběh totiž podělí skupina nadšenců, jenž se zabývá stavbou čmelínů – příbytků pro čmeláky. Na televizi Nova, se kterou Komerční banka kampaň realizuje, uvidíte jejich příběh poprvé v pořadu Víkend, následovat bude Snídaně s Novou, a nakonec oblíbené Rady ptáka Loskutáka.

Jsme skupina nadšenců, která staví čmelíny. Tak se na svém profilu Bumblebee na sociální síti charakterizují její členové. Zájmovou aktivitu zaměřenou na budování domečků pro létající medvídky, jak se čmelákům také hezky říká, odstartovala přitom interní soutěž pro zaměstnance Komerční banky, do které se společně přihlásili. Cílem soutěže bylo podpořit vznik projektů zaměřených na pomoc přírodě. V hlasování o nejlepší aktivitu, jehož se účastnila celá banka, pak skupina zvítězila na plné čáře. Myšlenka pomáhat čmelákům nadchla i nejvyšší management, který se do aktivity také zapojil. „Týmových diskusí jsme v rámci soutěže měli několik. Nápadů bylo hodně a bylo těžké se rozhodnout. Celý koncept nakonec vznikl v autě, kdy jsme se cestou domů s kolegy na tomto tématu jednomyslně shodli a do výzvy tak vstoupili jako jeden velký tým,“ popsali členové skupiny v přihlášce do soutěže.

Dnes už má skupina Bumblebee téměř 250 členů a je přístupná nejen zaměstnancům Komerční banky, ale všem, kterým záleží na životě a ochraně pomalu z přírody mizejících čmeláků. V rámci skupiny se mohou zájemci inspirovat mnoha triky, radami i návody, jak čmelíny stavět, i jak mají ty správné vypadat. Odborný dozor a potřebné know-how Bumblebee čerpá ze spolupráce se spolkem Čmeláci Plus, a i díky tomu se tak daří vyrábět čmelíny ve stále lepší kvalitě.

Aktivity Bumblebee překonaly hranice světa hmyzu a přesunuly se také k lidem. Úspěch zaznamenala hlavně čmeláčí osvěta realizovaná v rámci programu pro Dům s pečovatelskou službou v Novém Boru a a Alzheimer centrum ve Zlíně, pro které Bubmlebee realizovali příjemné odpoledne spojené s povídáním o životě čmeláků a výrobou čmelínů. „Už od samotného začátku jsme chtěli něco, co bude mít velký dopad a bude ve společnosti rezonovat. A protože naším cílem je myšlenku šířit dál i po skončení interní soutěže, je ještě hodně práce před námi. Musíme ale říct, že to dává smysl,“ dodávají nadšenci z Bumblebee.  

Premiérové vysílání sedmého příběhu z cyklu Zelený hrdina uvidíte 17. května v pořadu Víkend, poté 20. května ve Snídani s Novou a nakonec 21. května v Radách ptáka Loskutáka. Další informace o projektu najdete na stránce kb.cz/zelenyhrdina a na webu TN.cz.

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz